13 Balas

normal awak. saya pun masa 1st trimester mmg berat naik plg tggi pun dlm 500g padahal nurse kata perlu naik beberapa kilo. but bila explain kat nurse yg sya still ada alahan yg teruk nurse pun faham dan kesiankan saya lg adalah sbb da masuk 3 bulan still muntah2 😂 inshallah da masuk 14w keatas akan beransur elok alahan bcs I'm on it rn and one of mommy yg ada alahan teruk sgt2 before this. be strong ya ☺️

Normal sis kalau first trimester. Sama dengan saya first trimester berat turun dari 58 ke 52. Dr tak marah. Cuma pesan takde selera macam mana pun kena juga makan & minum. Tak boleh makan banyak2, makan sikit2 tapi kerap. Masuk 2nd trimester Alhamdulillah alahan saya hilang. Dah berat terlebih2 naik pulak sampai sebulan 4kg 🤣

first trimester.. berat sy dari 78 turun ke 64 dlm msa 2 minggu yaaaaa 🤣. bertapa dasyatnya alahan smpai tgok mknan pun x lalu 🤣doc kata berat klu trun 5-10kg elok lah msuk wad. msuk iv drip dgn ubat tahan muntah pkai iv drip.. tpi tulah skejap ja x muntah.. kluar wad muntah blik 🤣🤣

normal tuh sis. sy masa awal² pregnant pun berat turun. n nurse pun memahami. nurse cuma nasihat, try n error makanan yg kite leh telan. jangan biarkan perut kosong. nurse takkan sesuka marah kita tanpa sebab. keep positive yee sis.

Sy pun berat turun..tapi keep on makan jugak wlpn muntah..insyaAllah lepasni ok

Saya pon masa trimester 1 berat turun banyak, sbb alahan, tak lalu makan asyik muntah, lepas trimester 2 ni alhamdulillah dah lalu makan, saya makan biskut, buah, air buah, bihun goreng, sekarang dh naik dh berat sikit alhamdulillah

Sma la kita 11w dan baby no 2 jugak. Berat turun sebab alah teruk dari 63kg ke 55kg ja skrg. Mmg fasa mkn apa xlalu. Semua xboleh telan. Semoga kita kuat dan dipermudahkan segala urusan dalam mengandung zuriat kedua ni😊aamiin

x kena mrh pun...nurse faham normal awal² ni berat turun sbb alahan....sy anak kedua turun 5kg...anak ketiga ni lg byk turun...alahan smpai nk masuk 7bln..skrg ni baru boleh nk mkn mcm normal sikit...🥲

1-2 months pregnancy saya turun 7kg... Tapi tetap makan dan makan walaupun muntah dan muntah... Kalau nurse marah kita, kita marah je balik dia. 🤦🏻‍♀️ At least kita try... 🤦🏻‍♀️

Sy awal pregnant pn trun sis dlm 4 kg.. tp awal2 je dh ptghan trimester 2 mmg berat naik sb dh start berselera semula.. jgn isau sgt.. mmg akan naik nt.. alahan tu biase mkn je ape yg sis blh mkn

x kena marah pun. turun berat sebab puasa. tapi ni lepas raya berat terlebih pula. ni kena ceramah sikit😅🤣

Soalan popular

Artikel Berkaitan