12 Balas

Kalau guna doppler mmg ada org tak reti. Even nurse pun. Sebab tu x digalakkan beli doppler sendiri check kt rumah. Silap check nanti yg kita dgr tu heartbeat kita sendiri, bukan baby. 18 week by right heartbeat kuat dah kalau dgr melalui scan. Jadi sis tunggu scan saja ya. Atau kalau tak sedap hati, scan kt klinik swasta dulu

klau guna doppler xdgr dan klau lemak perut kita tebal xdgr mcm saya 18w msih jauh kata nurse😅 tp klau guna machine ultrasound kuat jak dgupannya alhamdulillah sihat² ja bayi.. doa yg baik² ja utk bayi sis..😊

selalu berlaku pd sy...klu cek jantung baby manjang je x jumpa. last2 kne scan dgn doc. alhamdulillah sihat dan normal je.mcm sy sbb kulit tebal. jd dopler susah nk detect

macam saya sis jenis kulit tebal sush sangat nak dengar jantung baby

Sepatutnya heartbeat dah makin jelas 18 week.Masa saya scan 9 week pun dah cukup jelas degupan jantung janin,apa lagi 18 week

sy 7 week jelas dah dgr heart beat bby , awk 18 week mustahil tk bleh dgr lgi. prgi lh klinik yg lain dgr pndapat dctor yg laib

ni pakai doppler ke dengar kat scan ? kalau kat doppler normal tak dengar, kalau kat scan tak dengar memang aneh 😅😅

fetal Doppler

Sonographer/doktor yg scan takde ckp apa2 ke? 18w sepatutnya dah boleh dengar heartbeat dengan jelas

saya checkup seperti biasa tadi..8/2 ni saya scan.. dua kali checkup belum dengar detak jantung Baby.. ke pertama ada detak jantung..

Guna heart doppler saja atau machine USG tu? Siapa yang buat procedure tu? Nurse atau doktor?

Tempat saya 12 weeks dah start guna heart doppler.

Klau kat swasta time sy dulu 8 weeks dah boleh dengar. Kuat degupan dan laju.

kalau guna fetal doppler kadang memang susah nak jumpa heartbeat baby.

ok sis.. sebab dua kali belum dengar jantung baby

Soalan popular

Artikel Berkaitan