16 Balas

sama sis.. sy lps double line terus jmpa doc . tp dia tegur nape awl sngt dtg jmpa.sy ckp nk kepastian dan check dr klinik. sbb sy ada kes dpt double line selang lps tu pendarahan bnyk . lps.tu br doc bg duphaston kuat kan rahim. 1st scan memang nmpk rahim.berkembang je. smngu lps tu dtg utk scan sbb ada spotting coklat. scan xnmpk apa2 smpai sy minum stgh liter air. br nmpk kantung kecik sngt2. spotting doc ckp sbb kurang minum kbtlan masa tu bulan puasa. skrg janin sy dh masok 23week. . 1st trimester je ada je masalah terus refer doc ...

upt sis beli mana ye..yg kecik hijau mmg susah nak naik line terang sy dah pakai 3 upt hijau tu n upt petak tu 2kali sy try sama naik mcm sis..ikutkan kiraan app nie sy dah 8week3days..blm pegi scan..sy try pakai upt watson hanya 1 line sy yg naik bile pakai upt biase je naik lain sy start try dri bulan lepas drp xnmpk sampai skrg jelas nmpk...nak pegi scan tapi sy risau takot keputusan kecewa😢

Do not worry mommy ! You’re not alone ! ☺️ Sy pun ada bt ultrasound time 4weeks sbb misi minta sy bt ultrasound dlu sebelum buka buku . Masa kt klinik tu bt ultrasound mmg doktor cakap x nampak lg , tp rahim sdg mengembang ! 😍 Kita think positive , jaga kesihatan baik2 . Doktor pun ada bt repeat scan nnti , I can’t wait to see my baby ! 😍

Tahniah, positif dah tu.. Lagi 3-4 minggu try repeat scan ya. Saya pun 5 minggu baru nampak kantung, saya test pun sama macam awak punya UPT.result cenggitu.. saya lewat period 2 minggu. Ada tu fikir positif ya.InsyaAllah doa byk2. Jgn buat kerja berat ya. :)

4 minggu mmg biasa x nampak apa lagi .. tunggu 7-8 minggu nanti repeat scan nanti siap dgr jantung dia lagi 😍 saya dulu 4 minggu cuma nampak kantung, 6 minggu dah ada janin, 8 minggu dah dgr heartbeat 😍

Sama mcm sy sis. Sebelum pegi klinik dah test upt 2 kali, 2-2 +ve. Dr nampak kita mcm risau, dia suruh test upt lagi, alhamdulillah +ve. Dr bgtau rahim tebal, lagi 2 minggu dia suruh dtg balik..

Sis dh berapa mggu sis?

tggu 7 - 8w untuk scan ya 🤗 awal sangat tu, 4w memang tak nampak apa . selalunya 6w akan nampak kantung , 7 - 8 w nampak janin & jantung

better check je kat hospital atau klinik kalau sakit tu time pregnant, taku bahayakan kandungan 🤗

Awal lagi 4w. Nanti 7-8w check lagi. Saya 6w pun baruk nampak kantung. Doc suruh dtg lg 2 weeks. Harap2 nanti dpt lah dgr heartbeat baby

saya masa scan 5w hanya nampak dinding rahim menebal.. 6w dah nmpak kantung..so skrg tunggu 10w baru repeat scan.. x sabar rasa..

kalau sy 4 minggu upt pon x detect sy pregnant.. haha.. rahim tebal pregnant tu tahniah.. try scan 6minggu ke atas.

Soalan popular

Artikel Berkaitan