13 Balas

alhamdulillah sy 100kg++ , cuma risiko sbb penah gugur 3 kali semuanya kehendak Allah. Allah pelihar baby skrg sy dah 5bulan lebih , mula2 sy ad alahan pada ubat sy x amik ubat hospital sy amik multivitamin tapi tak boleh so lepas 3 bulan baru sy ambil balik multivitamin. sy bukak buku lambat , gdm sy x tinggi. saya elakkan ubat kk sbb memg x serasi. Alhamdulillah semoga Allah pelihara baby sy. Saya skrg amik susu kambing kurma delima hazel , keras sikit harga dia tp alhamdulillah oke sgt dan berbaloi sbb xblh minum susu lembu

sy pregnant ada darah tinggi. Sblm ni mmg xda. Berat 107kg. Tp doktor ckp lepas bersalin inshaAllah xda dah darah tinggi tu😅. Klau sejarah kesihatan ayah+ibu ada sakit kronik, automatik kita pun akan direfer ke bhgn pakar utk cek jantung dn mcm2 lg sbb in case ada sakit relate dgn keturunan. So far, sy ok ja semua. Kalau xda komplikasi dia akan continue pantau mcm biasa sj.

VIP Member

tgk jgk keturunan ad kncg mnis drh tggi mmg sng ibu² dpt...mcm sy so far syukur alhamdulillah xd ape2 pnyakit ,, semue nye ok even berat sy sblom preggy 95kg, now da 36 minggu , berat sy dah 107kg🤣🤭 , ape2 vit yg doc bg pastikn mkn..insyallah smoga semue nye bjln lncar ya mommy2

Berat sya masa preg 80kg dan kna gdm dgn darah tinggi (hypertension). Jgan risau dgn risiko, sbap sya dulu stress sbap da fikir macam2. Ikut je advise doc dgn nurse. Insyallah suma ok. Tapi kna btl2 jaga makan dan minum, makan ikut nasihat dietitian.

Jgan down sis. Kuatkan semangat, doa bnyk2 mana la tahu dpt rezeki brsalin normal kan 😘

saya skrg pregnant 17 minggu dah 84 kg.awl2 lagi sangkut gdm. tapi Alhamdulillah gdm sy xtinggi.tapi sbb gula rendah sy kene review bsp 2 minggu sekali. doktor ckp risiko obese ni gdm ngn darah tinggi. so far mmg kene jaga makan

Gdm tu Gestational diabetes mellitus. Diabetes waktu mengandung.

slalunya nurse sngat ambil berat pasal BP, n berat.. setiap kali chechaup jngan naik bnyak sngat.. klu x berulang alik la ke klik repeat BP 2 hari skali... sbb kita yg bmi lbih ni risiko preeklamsia... nurse risau yg tu ja la

berat saya 93kg masa pregnant anak kedua hari tu cecah 104-105kg xpi saya xde masalah kesihataan cuma masa mengandung ada gdm as far sampai besalin ok je kalau ada masalah kesihataan saya xtahu pasalnya untuk sis

sy awal pregnant je..buka buku 103kg...skg dh 28week 104.7kg...xde pape pun cuma jaga pemakanan, cuma cek up 2 minggu sekali...sebab obesiti...genap 28week kena jumpa pakar di HSI johor.

Sy 100kg + tp sebab jenis tinggi so tak nampak la gedempol sebesar peti ais bak kata laki sy 🤣 1st pregnancy kena high bp. Makan ubat methyldopa dengan ubat cair darah.

Selalunya doc dan nurse akan kasitau puan risikonya. Yg sy tau kalau obese ada risiko darah tinggi, kencing manis.

Soalan popular

Artikel Berkaitan