24 Balas

Normal sebenarnya ruam2 dan bintik kecil pada baby, tapi lama2 hilang sendiri..kalau boleh elakkan pakai bedak sis, sabun mandi pun gunakan yg jenama macam cetaphil, sebamed ke buds yg untuk sensitive baby skin..

Normal. Baby saya pun camtu. Sebab kena susu. Sentiasa lap muka baby bila kena susu. Pastu saya sapu nipis2 sudocream kt muka dia. Skjp ja hilang. Doc pun ada bg celamin lotion. Tp x ngam😊

This is normal for kids especially during weather this days. However kindly use the right type of shampoo and shower gel.

Ank sy pn mcm ni ruam panas.. Tp sy monitor bila pkai bedak & panas makin byk jd sy stop pkai bedak cuma guna lotion & xbg pkai bj tebal sgt

Normal, baby nak sesuaikan diri dgn new environment. Better to pergi clinic/paediatrician to confirm, jadi kita tak risau ♥️

macam ruam panas. anak first sy pun kene macam ni. saya tanya Dr, dr cakap normal tu cuma ruam panas, dalam beberapa hari akan hilang

Normal sis, first tengok anak mcm ni pun risau sgt, tanya dekat kakak ipar sy dia kata normal baby mcmni, inshaaAllah jgn risau

normal. bby sy pun sama. doc bagi calamine lotion, sy sapu kat bby masa cuaca panas sbb masa tu ja ruam tu muncul.

normal tu.. nnti dia akan hilang sendiri.. dont worry mummy.. bby sy pon mcm tu.. nk kata ruam tak.. tp tkde ap tu

Normal sis. Nurse di klinik desa inform, kalau ada nanah di ruam baru abnormal. Terus jmpa dr kalau ruam bernanah.

Soalan popular

Artikel Berkaitan