9 Balas

Normal je sis saya dh ank dua pon still akn rasa sama mcm sis lgi2 sy pantang sndri mula2 ajak adek duduk sbb bole laa tolong2 jaga skli sdhnya dia buat onarr smpai sy hampir meroyan suami pulak asik backup je adek sy nak cakap yg dia tu xpernah beranak tpi anak dh besar tpi still xfhm2 kita bru berapa hari pantang asik keje nk complain je nk ajar2 kita buat itu ini sdnya sy sruh dia balik kampong je la sy jga anak2 sy sndri dh la anak dia selalu cedera kn anak sulung sy smpai luka sapa je xstress sy sndri xpernah cederakn anak sy

susah juga bila tkde yg fhm kn sis lgi2 msa dlm pntang mmg akan rsa stress i fhm u 🥺 btw thnks sis for u answer👍🏻

normal. sebab waktu kita dh tak sama mcm sebelom kita ada anak. timing semua dh lain. paling penting support dr org keliling kita. jangan semua benda awak handle sendiri. if penat then kena bgtau husband awak. laki ni kalau kita xckp dia expect kita boleh buat semua benda. minta dia bantu awak. time tu awak rest la. kalau semua awak handle lama2 nnt awak burn out. kalau rasa stress ajak husband keluar. duduk dlm keta smbil pusing taman pon dh okay. xnk jln depan rumah xyh g jauh2 hirup udara segar.

sama2 awak. sy dh anak dua pon still rasa mcm awak. sy lg la pjj dgn husband smpi skrg

Normal. Sebab tu perlukan support dari suami & family. Minta suami tolong juga sikit2 uruskan baby, bagi sis rehat sekejap2. Saya pun macamtu juga walaupun dah 2 kali beranak. Masa pantang anak ke 2 siap menjerit2 macam orang gila marahkan suami sebab dia tertido masa saya suruh teman anak pertama saya buat homework. Tapi bila fikir balik sebenarnya saya penat tak cukup tido. Jeles tengok suami sedap tido 😌

ohh i see , thnk you sis infonya 🥹

my mom said normal. slow2 ye awak. sy pun kena mcm ni. suami or family xde yg tolong ke? kerja2 rumah tggl dulu xpe. yg penting settlekan baby pastu awak rehat. byk urat putus bila bersalin taw

my ibu bapa sja yg tlong sis . sy single mother thts why🥺

normal . sbb tuh husband kena ada, tolong apa yg patut. kalau tak, kita pun tak okay n risau kita lepas ke anak je, tambah kalau time tuh anak meragam .apa2x luah kt husband okay.

normal sis. banyakkan rehat dan makan makanan berkhasiat ya. penting untuk pulihkan badan kita selepas bersalin

normal.. kte rse mcm bkn diri kte kan? but soon it will get better..

yes🥺thnks moms

ye sis. normal. nanti lama2 u dh boleh terima

normal

Soalan popular

Artikel Berkaitan