10 Balas

Saya ada baca kalau tak nak risau, spttnya week 10 keats bru scan, sbb kdg lambat,Hari tu sya pun tak tau, saya scan week 8, tak nmpak janin baby lagi, rasa macam down masa scan tu, tapi kantung mmbesar ikut usia kehamilan. Risau betul di hati ni, skrg dah week 10 tapi sya sngaja nk lajak week 11 bru nk scan balik. Harap nanti nampak la dia. hehe. Semoga awak pun sama ya sis, pngalaman kwn sya, week 12 bru nmpak ,siap heartbeat kuat pulak. hehee. Insyallah semoga baik2 ya sis

Tu la awak, lain org lain pulak kan,. hehe saya risau, lepas week 8 hari tu tak scan lagi, minggu depan week 11 bru nk scan.Doakan saya pulak yaa

Salam, nk tnya ibu2, Klau ovulasi awal, dn klau ikotkn Dpo14-16 akn dtg period, tpi tk dtg lagi smpai DPO18, agk2 ada harapan tk pregnant.. 😢😢 Siapa ada pngalamn test upt dpo18, dn dia ovulasi awal.. 😌Sya test upt dpo8 dua line tpi samar. Nk mntk pngalamn sahabat2 dalam ni, semoga buln mulia ni Allah permudahkn rezeki zuriat untuk sya dn sahabat lain yg sedang menanti..

Klau ikotkn tarikh dpo dh delay dh, ramai jugak yg ckp klau lepas dpo 12-14, kemungkinan ada rezeki, sya harap ada la rezeki sya..

sama macam saya...saya 8w x nampak baby bit nampak kantung ja... Alhamdulillah skaqang dh 9 bulan tunggu masa ja🤭🥰sis jgn rsau...lain org lain caraa...normal bg sayaa 9w x nampak baby agi...tunggu kedepan scan lagi...saya doakan puan n baby sihat sentiasa🤲🙈🌹amiin²

saya scan 11 week sbb dah bnyk saya nmpk komen² dlm TAP ni, klo scan awal tak nmpk lg... masa 11 week tu, nmpk baby dah sempurna bentuknya dgn jantung yg berkelip-kelip... saya memang malas nak scan awal²...11 week baru g minta scan

Saya week 8 peegi nampak kantung sis, spttnya week 10 nk repeat scan, tapi sya ja nk pergi week 11, Harap nmpak la nnti, risau btull

Saya untuk 3rd baby dan 4th baby saya scan masa week 11..in shaa allah time tu dah boleh nampak baby dan degupan jantung baby..puan cuba scan lagi bila kandungan dah masuk week 10..semoga baik2 buat puan dan baby..😊

Yeke Ni pom sbb g buat bukak buku pink Doc scan mmg x nmpak Tu yg risau tuh Slalu 8 week dh ad janin dh Aminnn, harap xde ap lah Semoga sis dpermudahkan urusan bersalin nnt Terima kasih atas nasihat

sy dh masuk 7weeks pun masih nmpk kantung jg scan haritu sbb ada spotting lendir pink cair risau juga tpi perut tak sakit.

VIP Member

Maybe period irregular so pengiraan salah. Nanti 2w lg repeat scan

ya kemungkinan boleh berlaku salah kira..mcm semalam sya scan sbb ada sportting sikit prgi emergency saiz kantung bru 5wk 1day dlm rekod paparan. kalau diikut sy dh 8wk sekarang. tu doktor bagi 2wk scan lagi rujuk pakar

Saya 9 week scan kantung je nmpk , repeat 11 week bru nmpak janin

Lega rasanya dengar. hehe, harap saya pun begitu, skrg bru week 10

9 minggu tu pariod awak….tgk dlm scan lah brapa minggu….

Soalan popular

Artikel Berkaitan