24 Balas

Anak saya dua2 macam ni. Ada 2 sebab. Sembelit atau virus. Anak first saya sembelit. Memang kalau berak ada je darah sampai dia 2 tahun sampai najis dah keras pun ada darah. Yang second ni haritu kena beberapa hari masa 3 bulan. Saya just bagi gambar kat nurse and nurse kata virus sebab najis dia pun cair masa tu. Nurse suruh pantau kalau demam terus bawa gi hospital. Tapi Alhamdulillah tak demam & lama2 najis dia ok. Tapi lalau sis risau boleh bawa jumpa dr. Pada saya yang dah biasa tengok, ni normal aje.

ambil masa berapa lama untuk ok?

Saya baru balik hospital sbb mcm ni juga taik ada lendir dan ada darah. Dr kata tak tahu punca sebab check darah anak ok, check taik ok. Cuma kalau virus tak bileh nak detect katanya. Just bagi support susukan selalu supaya tak dehydrate ( taik berlendir) anak otw nak masuk 3 bulan. Saranan saya tengok anak aktiv atau tidak , dehydrated atau tidak dan demam atau muntah. Apa apa kena refer dr. ok

minum susu apa sis? biasa punca apa ye?

anak sy fully breastfeeding juga. tak pernah jadi mcm ni. awak bawak baby g jmpa doctor. tunjuk gmbr ni dkt doctor okay. semoga dipermudahkan urusan awak dan baby🌻

wasalam.. anak saya jd gini usia 5bln lbih. ade refer klinik, misi kate klau darah bnyk bru g plk klinik. pantau sdri je dlu. Alhamdulillah skali tu ja jadi ank sihat elok

ade mkn jamu ke? kalau ada, mungkin sbb jamu tu masuk dlm susu bdn n effect kat bby.. klu ada mkn jamu, ce try stop mkn jamu..

Hai sis mcm mana dgn anak dah bawak hosp ke? Sy mcm ni jugak dah warded sehari tp taktau punca lg huhu

Setahu saya tak normal. Anak saya fully bf tak pernah jadi macam ni. Bawa pergi klinik ya.

aah kali pertama

tak normal sis, saya fully bf tapi tak pernah tgok najis anak berdarah mcm ni.

tak normal sis, saya fully bf tapi tak pernah tgok najis anak berdarah mcm ni.

Agaknya sbbkan makanan ibu yg jadi susu tulah. Dh ke klinik ke puan?

Soalan popular

Artikel Berkaitan