βœ•

27 Balas

Saya tak boleh dgn ubat tambah darah. Mesti sembelit. Jadi saya sarankan sblm bersalin beli ubat utk sembelit tau. Sbb masa pas brsalin kite mkn ubat tambah darah jgk. And waktu tu kite kurang mkn and minum. Takut sembelit. Tak mau la ddk dlm toilet lama2 huhu. Time saya dlu. Dlm pantang seminggu sekali pg toilet. Berjam plk tu. Takut nak buang air besar. Last2 bru nak mintak ubat dgn dr. Jadi baik beli awl2 sblm brsalin

VIP Member

Normal sis.. Time anak pertama. Ok lagi sembelit nih. Sbb hat bawah ta penah luka. Mengandung ank kedua nih pulak. Takut nk teran sembelit.. Sbb bersalin ank pertama jahit byk. Takut. Hahaha. Ingt nk beli ubat picit tu jaa.. Nk makan2 ubat smbelit nih takut pulak sbb mengandung.

Yaa mungkn normal..anak pertama saya dan kedua ok jk tpi yg ketiga nii..sy sembelit sy bru 4buln..skg tpi aduiii smpi dh tk larat nak membuang 😫mcm rasa nak teberank jk😫😫meneran😣😣😣

Norml sis... smpi takot nk membuang.. bykkn mkn buah.. hehehe.. sy minum susu coklat je.. susu biase xblh.. klua blk ha... blm bsar lg ha.. seram kadg3.. πŸ˜…πŸ˜…πŸ˜…πŸ˜…

Normal. Sy pun macamtu. Naik sebu perut.Makan buah byk baru oke. Sebelum tido makan buah lepastu pagi2 lawas laπŸ˜„

normal, tapi jgn bg sembelit selalu nt buasir, xpasal merana tanggung dua sakit nanti. ni pengalaman sendiri.. sobs πŸ˜₯

Merana mcm mana tu? Tgh prgnt dpt buasir ke

sye smpai skrg msih sembelit..da nk msuk 33 weeks..mnum air msk n mkn buah2 pun..still sme je.

tak normal..tu tndanya ubat yg puan makan tidak sesuai dengan puan ..ganti ubat tu

Yup, sampai minta ubat julap, tp adik kje hosp bg ubat berak msk montot

Normal kot..sya awl kehamilan dulu sembelit..tdi ptg pula cirit-birit

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan