65 Balas

normal..saya baharu ni masa 35weeks2days..cirit-birit rasa memulas nak membuang je..bila pergi membuang sikit je klur tak banyak pon..lpas tu nnti ulng lagi..perut rasa memulas..rasa nk buang bila buang je sikit je klur tak bnyk..tapi skrng saya dah 35weeks6days okey dah tak cirit birit lagi..tapi doc pesan kalau kuat rasa sakit cirit birit rasa tak tahan perut trus pergi hospital..

due awak 22hb ye? sama laa sy ni...start msok 35w aritu,da start false contraction... nk berak rasa xboleh nk berak.. rasa mcm nk bunag sgt..tp last2 bertapa je dlm toilet sbb xboleh nk membuang..Tp skli berakk ehh cirit birit pulak seharian.. Siksa nyaa laa haii..Tp rasa normal je kott bila da nk ckup bulan...😅😅 so nikmati jelaaa🤣🤣

saya bru ja semalam cirit,perut memulas tpi lpas 2x masuk toilet perut dah ok, diorg ckp tu braxton hicks..saya pun 35 minggu jugak

samalah mcm saya

saya dah 3 Bulan cirit birit, bagi tau doc, doc pun X pasti kenapa, then say perasan,kadang saya cepat sedih, kalau sedih saya loya kadang muntah.. minum air Banyak pun still bibir Kering, saya cek balik rupanya saya Ada masalah anxiety disorders.. kalau jadi macam saya jangan skip asid folic ya..

Bbrpa hari lepas sy cirit birit n tiba2 contraction kuat..kluar mukus plug...mmg ingat nk bersalin...skli smpai kat labour..bukaan dh 2cm..slpas 5 jam...ehhh..bby kpla kluar dr laluan...xnk kluar kot😂lps tu boleh pulak mbuang mcm biasa..xda pulak cirit birit atau sakit...alahaiii...

kena prank ya sis 🤣

VIP Member

saya 35w 3d jg tak la cirit birit cuma apa jk dimakan mesti buang air besar,pastu lapar balik🤣 pastu buang lg,smp seterusnya😝,Gurau jk.

sy masa 32weeks haritu pon kena cirit birit 2 hari. nurse kata as long as kita tak lembik, still boleh mkn, brjln, n baby kicking mcm biasa, thats ok. bnykkn mnum air msk, mkn karbo n mnum yogurt. pling pntg baby kicking ckup 10x. 🙂

mklumlh ibu mengandung nie...klau dh nk akhir2 minggu mesti mcm2 nk mkn...tu lh yg mnyebabkn cirit birit ni....

perut sensitif satu lagi owg lain mkn ok kena kita mkn sakit perut

Sy cirit baru ni masak 34week . 2hari direct cirit. Bukan skli dua . 10kali tu lbih. Xthu knpa. .org kata tnda2. G hospital dia masuk air je kat tgn. Dan misi bgi makan ubat ORS DAN CHARCOAL. Alhamdulillah ok smpai harini.

sy haritu masa 33-34 w ada cirit birit tp bukaan blom lgi.. skrng 35 w mcm sembelit, sakit perut sngt² tp bila ke tandas xnak klua just ada rasa nak meneran

hati2 sis contraction

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan