17 Balas

Awal awal saya pun gini gak. Buah memanjang tp kosong jela takde asam. Alhamdulillah baby pun sihat je. Try slow slow cari lagi apa yg awak boleh makan ye

sup pun saya dah tak boleh bau. smpai suami pun dah mcm2 bau sup. terpaksa pisah tido. loya terus. hahahah. Insyaa Aallah. kita sama2 kuat 💪🏼

ne sama ngn sy ..buah ,air suam n roti je masuk ..yg lain ..Allahu ..Allah je tahu rasanya , mmg teruk alah ..pas makan muntah ..hingga lemah semua badan

betul. saya sampai dah give up. hari2 doa cepat laa habis alahan ni. jangan laa smpai 9 bulan.

sy harituu alahan suami hiris lemon nipis2 pastu letak dlm air suam..minum tuu je lega sikit rasa..n sama laa blh mkn jambu batu ni je

just letak je laa. okay2 👍🏻

TapFluencer

tengok ni pun nampak sedap. saya takde alahan, cuma tak selera makan nasi. balik kerja mesti menung fikir nak makan apa

sama laa saya. perut lapar. bila tengok makanan nak muntah plak. kalau bau lagi laa takyah cakap 🤮

sama la 7 w... alhamdulillah Kali ni ok....xde alah...letih time ptg bawa ke mlm bila bgn pagi cergas n ceria

bestnyaa takde alah. saya sentiasa letih. dengan loya pening. tak larat rasanyaa 😭

Awal2 pon saya makan buah dgn hirup sup je sis, bila baby dah 16 weeks barulah alahan tu hilang🤲🏻❤️

InshaAllah sis punya alahan cepat hilang amin saya doakan, terima kasih ats doanya🤲🏻❤️moga2 begitulah amin hehehe😘

Seeloknya takyah bubuh asam 🥰 buah jambu batu bagus untuk hb . Makan macamtu je dah sedap

saya nak kne ada rasa masam2 sikit. mulut rasa pahit sgt. tu yg boh asam tu 🤣

VIP Member

Sedap ni. Tp kurangkan perasa asam tu. Makan raw je. Kalau nak masam2, perah limau.

okay awk. thank you atas nasihat 😃

sama lah wak. saya pun alahan teruk. kadang nasi pun tak lalu nak makan

sya sejak hamil ni smua bnde mkn,sikit2 lapa 🤦 smpai xthu nk telan ape lg.

inshaAllah.

Soalan popular

Artikel Berkaitan