17 Balas

VIP Member

Don't worry too much, saya aritupun lambat ..supposed Edd 12.7.19 Deliver 17.7.19 ?1 hari sblum deliver tu saya bawa baby ckap kluarlar bsok cantik date dia.. Sekalinya btul2 ar ?? trylar baby dgar cakap tu,,

VIP Member

Saya sampai 8 hari overdue. Memang induce sebab langsung takde tanda apa-apa. Puas lah berjalan apa semua. ? Sekali rupanya dia nak keluar tarikh sama baba dia, tambahan hadiah anniversary.

Oo..okay sis tq share pengalaman..doa2kan saya mudah n selamat bersalin..tq sis

banyakkan bersama suami. saya dulu buat jalan itik (last puasa), esoknya pagi raya tu bersalin. alhamdullillah kena rajin borak n pujuk baby ?

Sis sy pun 40weeks dah,,kena serah diri dah hari ni,,sebb tak boleh lebih dari tarikh due,,saya gdm on diet,,harap kita di permudahkan bersalin,,aminnn

Semoga dimudahkan sis!

Sama..dah overdue 5 hri..duk mgeras je perut tp still x nk kuar lg.lg 4 hri klau x kuar..serah diri lh gamaknya.. hope esk kuar..aminnnn

Tips nak senang branak klu dah limpas due date,makan buah nenas dan lakukan sdikit pergerakan seperti squat dan senaman yoga.

Tengok kat youtube ada senaman yoga untuk ibu hamil.sya buat hnya pagi dan ptng malam nya sudh rsa sakit perut

Sama lah saya, due 3/10. 9/10 kalau tk keluar jgk kene serah diri. Semoga dipermudahkan urusan kite semua. Aminnn

Nervous nie..smua snaman dh buat..naik trun tangga jln2 ..snaman utk mudah bukaan bsalin pn dh wat..ada 3 ari lg nie..rsau asenya tdo mkin tak lena..tp tak apa positive2 je kita k..Allah lbih tahu smoga d prmudahkn urusan kita n slamat kita n baby d lahirkan smpuena sihat aamiin aamiin aamiin yaRabb

Sama lah sis hari ni genap 40week juga. Mudahan2 keluar lah c baby kita dgn selamat. Aamiin

VIP Member

bnyakkan bersama suami.. air selusuh suami paling mujarab

Soalan popular

Artikel Berkaitan