11 Balas

VIP Member

ye kot. saya anak 1st dulu due seminggu. masa admit n doktor bagi induce belon,jalan buka 2cm je. tahan contraction 20 jam,tapi bukaan sampai 4cm je. ctg baby plak dh lemah. last2 czer. anak Kedua saya awal.ngam2 38 minggu. tapi masa tu saya demam n baby kurang gerak xckup 10. pegi hos trus kena admit. lagipun anak 1dt n Kedua jarak setahun 7 bulan,n penah czer plak. mmg dok xbagi tunggu lama2. masuk induce belon, bukaan 2cm. pastu trus masok lr. dok trus on induce drip. 8 jam tahan skit kontraksion, bukaan dah 6 cm, baby sendiri yg nak kluar, saya dah xleh tahan dah. kepala baby pun dh kluar, nurse trus gunting bwah tu. 4 Kali push, baby selamat kluar. skrg ngandung lgi 38 minggu 4hari baby yg ke3,xde tanda2 lgi,cuma perut makin trun kebawah dah. doakan saya bersalin sebelum due ye

sy br bersalin 3hri sis..masa tu kndungan 38w1d

haih jangan gitu..kena semangat..ingat dalam kepala kata takde laki pon insyaallah aku kuat nak lahirkan..nak lahirkan amanah Allah.. insyaallah..memang kadang sampai due kadang org 38minggu lebih baru beranak..kadang awal..tak lambat lah pejam celik² dah beranak nanti..apa² semangat insyaallah Sye beranak anak pertama pon suami tak teman..takde sape bagi sokongan ade misi pon yg garang²..takpe kuat²..kena cek kadang keluar lendir atau apa ke..lendir kadang² tak sedar keluar..dh keluar lendir baru rse sakit..

suami dah takda ke? takziah . semoga terus kuat utk baby.. musim PKP dulu smua mak2 bersalin husband xbleh teman. sekarang pun tak smua labor room hospital yg "husband friendly" ,still ada yg suami dilarang masuk. ank first or ank ke 7 skali pun tetap tak sama progress. ada cpt ada lmbat.. cuma kena alert la .

sy ank first lg 4hari nk smpai due date.. ats org jgk.. ada yg lmbat. ad yg cpt. pglman org lain,rmai yg sruh naik trun tgga spya mdh brnak.. dan rmai yg jd buat tips ni... spupu sy 37w dh brslin.

depends jgk pd org sis. ada yg cpt ade yg overdue. mcm sye ank sulung bersalin 38weeks. bersalin sorg2 jgk sbb pkp masa tu husband xleh masuk langsung lawat kite smpai la discharges.

ohhh . itulaa bila teringat nanti bersalin suami takdapat nak teman . rasa macam takde semangat but demi anakk .

samala kite..37 minggu 6 hari..takde sakit contraction lg..baby first..baby slesa lg dlm Perut xpela asalkan baby sihat sis...dokt gitau lahir ikut due sbb gdm on diet ..hmm..

same la sis. sy pun x confirm lg suami sempat teman atau tak😅 dri awal pregnant smpai tgu due ni pjj je. hurm terpaksa kuat utk diri dan ank dlm perut 🥰

doakan Sye jugak..Sye pon dah 38 minggu anak kedua.. insyaallah mudah²han dalam app ni semua dipermudahkan segala urusan amin...

Isienjekeksiejrksisisejejjekemsnskxnsj in jejeuieieuhi mwowokweieiieuehdhsjsjejdnsjssjejsjsjsjsjjwjwjswjwjwjskkz🎂

Pjj ke? Saya anak sulung overdue. Tapi org kata mmg anak first lambat sikit

Soalan popular

Artikel Berkaitan