4 Balas

Hi moms, saya 26w , firstmom. Saya baru buat semalam sbb baru tahu jugak di apps ni n dpt suggestion klinik doc semua pompuan yg handle. Mmg buat saja2 sbb curious nak tahu condition baby yg KK takde terangkan. Tempat saya pegi doc cakap ketepatan tepat scan 70-80% . Doc check, kepala baby bulat takde tande cacat tempurung, alignment otak center ke tak, ada hidung telinga, mulut full tkde sumbung, jantung degup berapa BPM, tulang belakang elok takde tercucuk kluar , diaphragm baby, dlm perut baby ada bubble ke tak, bilangan jari, pjg kaki baby pun doc ukur🤭, n jantina . Utk baby sy ramai cakap mcm ank laki sbb perut melonjong ke depan(bila scan doc kata nampak gegirl sbb ad nmpk mcm burger ) 🤭🤣🙈 . Sy dtg hubby , hubby kata dia tak nmpk apa pun yg doc tunjuk sbb 2D gitu je , nasib baik saya paham sbb terbiasa masa check kat kk . hahahahah

Tambah info ,, sbb baru teringat lagi .. cek uri normal makin ke atas dh(haritu scan kk masih kat bawah lagi), cek ada cyst ke tak, cek air ketuban (belum boleh ukur tapi random tgk air byk, week28 baru boleh ukur airketuban), tali pusat baby elok ke atas nmpk tak terbelit kat baby. Tu je kot . Harap membantu mommies yg lain. Tak rugi pun untuk detail scan. After scan rasa lega sangat. Kumpul duit sikit la utk scan . Klinik sy pegi detail scan rm95 . If ada duit lebih sikit lagi sy nk cuba 3D/4D/5D pulak , kesian hubby tak paham tgk 2D je . 🤣

Details scan untuk tahu saiz jantung, saiz organ dalaman, air dlm otak, tulang baby dan untuk kite tahu perkembangan baby. Details scan ni pilihan nak buat boleh tak buat boleh. Tapi kalau nak buat, dari 20 weeks camtu. Kes saya, saya week 26 buat details scan, agak lambat sebab kulit baby dah start tebal tapi alhamdulillah bila scan organ nmpak la juga

Hi moms. Rasanya kalau 24w masih boleh lg. dia cuma jangan lebih dari 25w sbb baby makin membesar. Awak buat dekat swasta. Lebih teliti. Cari klinik yg bebetul ok dgn penjelasan semua. Sbb details scan ni, kena teliti. Dari segi jantung baby, kira jari baby, cecair dalam otak semua tu. ☺️

saya baru buat details scan waktu baby 24 weeks. Berbaloi sangat. Boleh tahu keadaan kesihatan baby. terus rasa tak sabar nak melahirkan 🤣

Soalan popular

Artikel Berkaitan