11 Balas

sebelum buka buku mkn saja folic acid. beli di farmasi ke, sy dulu makan appeton folic acid. dh buka buku nurse bg new obimin...mkn tu saja.. nt bby makin mmbesar nurse tukar zincofer..smua dh cukup dalam tu.. jgn xmakan tau folic acid..

Doktor sy suruh sy fokus makan folic selama first trimester je. Sy mkn Iberet Folic 500. Lepas habis first trimester, baru bole mkn calcium, magnesium & omega 3 klo xde mslh lain. Bole tanya doktor

Saya ambik dari sebelum pregnant sampai pregnant sampai bersalin Sis cuba google tengok banyak kebaikan folic asid terutama untuk ibu hamil

Folic asid sy dah start mkn selepas sy kawin..smpai sy pregnant sy mkn yg klinik bg smpai beranak.ni semua utk kesihatan baby dlm perut

untuk perkembangan sel2 saraf baby. 3 bulan pertama paling penting sebab time ni paling laju pertumbuhan saraf baby.

untuk elak kecacatan pada bayi , kalau boleh teruskan makan setiap hari sampai awak bersalin , jangan tinggal ye

dgn izin Allah jgk.kwan sy xpernah mkn asidfolic..7 org ank..alhmdulillah..smpurna

sgt² penting, 3 bulan bfore pregy patut dh makan.. boleh search google kepntingn folic asid..

Mmg kna mkn folic acid smpai bersalin.. utk elak kecacatan pda bayi dlm kndungn

Saya masih makan folic acid walaupun dah 6 bulan beranak

Betulll doctor saya ckp kalau menyusu teruskan je makan

Google jela sis, nak jadi mak ni kena rajin sikit

Soalan popular

Artikel Berkaitan