4 Balas

Waktu begini mmg macam2 Puan akan mimpi. Mainan syaitan. Hati2 bila bermimpi bersalin, pegang baby, atau susukan baby. Mungkin gangguan Jin atau Puan terlalu banyak fikir. Sebelum tidur Pastikan baca 1) AlFatihah 2) Ayatul Kursi 3) 3 Kul 4) Doa tidur 5) Tambahan doa (seperti minta ampun dengan Allah, diberikan kesihatan yang baik, lindungi selalu, dipermudahkan urusan, murah rezeki, dimasukkan ke Syurga) Antara amalan saya setiap Malam. Insha Allah tidur lena. Dapatkan tidur secukupnya. Jangan lebih tidur. Jangan kurang tidur. Rest bila penat. Beraktiviti bila rasa tepu dan bosan.

Sama macam sy sis. Skrg dh 19weeks. Dari dh tau pregnant asyik mimpi mengarut je. Sampai ade beberapa kali sy mimpi sy sakit hati, saya sedih. Sampai sy meracau2. Kdg2 sampai tertumbuk suami kt sebelah. 🥹 tapi nasib baik la xkacau emosi. Cuma kdg2 rasa kelakar jgk mimpi2 tu. Tapi terfikir2 knp la asyik mimpi mengarut je. Astaghfirullah.

Kan saya pun sama, cuma ada yang mimpi buruk sangat ada yang tak. Alhamdulillah bangun tu jelah rasa berdebar. Lepas selawat Istighfar lega sikit. Sebab taknak fikir bebukan, nak jaga emosi

sama dgn sy, masa mula² prgnnt baru 4 ke 5 minggu prgnnt, tapi lps tu xad dah, jgn layan sngt mmpi² tu, husband kata tu semua mainan tido, make sure before tidur baca lah ayat kursi dah sebagainya untuk elak gangguan yg mcm tu dan jgn trllu memikirkan sngt, nnti effect dkt kndungan

Itulah suami saya pun cakap macamni. Mainan syaitan. Nak ganggu anak adam. Semoga Allah lindungi selalu anak dalam kandungan selamat dan sihat Amiiin

sama lah saya pun mcm tu🫠 takut rasa

Soalan popular

Artikel Berkaitan