10 Balas

Saya baru je jadi, spotting dari sebesar 10sen je saya lepas sidai baju, jadi bleeding teruk dan akhirnya saya gugur. Ni kali dua dah saya gugur lepas gugur bulan 4 hari tu. Pengalaman saya ya, saya sekarang tengah berpantang 6 hari lepas gugur selasa lalu di week 7. Sebelum ni week 11. Mula tu saya sidai baju, and saya lepas tu nak mandi, saya nmpak kat seluar dalam dah bertompok spotting, so decide la nk pakai pantyliner sbb senang nak monitor, tapi kencing dah kluar darah, dalam hati petanda tak bagus, sbb pernah berlaku seblum ni jugak kan, so saya dah tau. Tapi makin lama mcm darah period pulak kluar. Husband terus bawak ke klinik, sbb saya takut saya ni period atau prganant (sbb sya buat pakai yang biasa ja tu, dia samar sngtt tak terang lagi sbb masa tu try sbb sya missed period). Sampai klinik, dia tanya nk bt ap, saya ckp sya ada test di week 4 mcm tu tapi samar, tapi saya kata kluar darah mcm period ni. Dia tanya berapa weeks dah, saya kata klu nak ikutkan dah 7 week. Terus dia bawak saya blik scan and scan, dari perut mmg tak nampak ap, so dia kata, tak pa kita try upt, rupanya upt sya terang sngt, mustahil tak nampak ap, sbb klu ikutkan 7w mmg nmpak dah. Tapi dia kata tak pa dia nk scan dari bawah, scan2 rupanya kantung saya kecil je nampakk, dia kata kalau saiz kantung saya tu tak mcm week 7, tak silap sya dalam 0.35cm je, dia kata kantung tu saiz mcm 4/5 week. Doc pun mcm risau jugak, sbb sya bleeding trok dah masa tu, dia kata awk g hspital trus, tapi sya tak pergi, sbb sya dah tau dah ap keputusan dia. Saya balik sya mndi, and makan semua mmg sya kerja tukar pad dah masa tu. Dalam tak sampai 5 jam saya blik dri klinik, kantung dah jatuh sendiri, so hsbnd bawak ke hspital. Saya mmg dah ada pngalaman sblum ni, mmg tau la ap dorg akan buat, smpai wad bersalin kena bebel jugak laa, sbb tak smpai 3 bulam betul saya dah lekat balik.😢, sekarang berpantang la 2 minggu saya.

Allahu, awak kena cuci ke?. Semoga baik baik sja ya, Semoga kita ada rezeki lepas ni😊

Bulan lepas saya ada ada pengalaman spotting at 7 weeks. Masa tu keluar cari barang. Mungkin terlalu banyak jalan so balik tu nampak ada spotting. Start dengan brown spotting lepastu hari kedua dia jadi fresh blood. Tiga hari berturut saya pergi emergency sebab risaukan kandungan. Doctor check semua nampak okay cuma tak dapat detect heartbeat tapi doctor kata selalunya 7 weeks memang tak dengar heartbeat lagi. So doctor taknak bagi ubat kuatkan rahim sebab tak dengar heartbeat 😢 Bila saya bedrest darah kurang, kalau berdiri je rasa banyak. Cramp takda, just bleeding je macam period. Hari keempat sakit macam contraction dan keluar janin bersama kantung. Takda rezeki. Mommies yang baca doakan saya diberi rezeki zuriat lagi lepas ni ya, berserta kandungan yang sihat. Saya doakan urusan awak yang hadapi spotting ni dipermudahkan dan kandungan awak sihat hingga melahirkan. Aamiin inshaAllah 🤲🏼

@adelawaiskndar : Allahu saya faham perasaan awak, semoga awak tabah. InshaAllah ada rezeki lagi lepas ni. Semoga dipermudahkan segala urusan awak ya.

Boleh buat blood test untuk tengok bacaan beta hcg. Buat 2 kali (kali kedua 48jam lepas yang pertama). Daripada bacaan beta hcg, boleh tahu keadaan kandungan - Kalau bacaan naik tapi tak double: kemungkinan luar rahim - Kalau bacaan naik double tapi masih rendah (bawah 1500): kandungan masih baru. Kalau bacaan dah 1000 boleh cuba TVS scan - Kalau bacaan menurun: Mungkin miscarriage Kalau sis di area KL, saya pernah buat beta hcg di Lablink KPJ Tawakal. Atau banyak klinik2 swasta lain yang ada. Tanya je okay. Take care!

sangat membantu, terima kasih awak 🥰 minta doakan semoga semua nya baik²

Salam mommy...sama situasi sy skrg ni...bleeding 5weeks. Start dgn brown spotting, hari ke4 keluar fresh blood banyak. 2 hari keluar fresh blood tu. Start smlm keluar brown spotting sampai harini. Hari first keluar fresh blood terus sy refer hosp kerajaan..Doc scan xnmpk pape. So kes sy ni pregnant unknown location but upt +ve mungkin complete mscrge..tp sy x jumpa plak kantung ke apa time buang air kecil. Esok isnin inshaaAllah result beta hcg 48h sy keluar..penentu samada sy masih pregnant atau betul2 dh mscrge

Aminn, tqsm...moga doa yg baik berbalik semula pd awk. Moga Allah permudahkan urusan kita ya 🤲🏼

Sy just nak share pengalaman sy, masa prgnant anak 1st pd 2 tahun yg lps, around 6 weeks jgak masa tu, tp asyik kluar darah je sikit sikit lps tu bila scan baby x besar besar. Setelah brapa kali check up & scan, doktor sahkan keguguran. Tp takpa, semua tu ada hikmah, skrg sy pregnant semula alhamdulillah. Bleeding masa pregnant ni bahaya, better slalu pegi klinik utk check up. Sy doakan yg terbaik utk sis, apa apa pun kena redha.

sis sepanjang sebelum keguguran habis tu sis ada dpt syptom pregnant tk? mcm morning sickness ke , kuat makan ke apa. ada tk?

Saya nak masuk 5week darah sportting trus ada now 6week still ada.. tnya doc normal jgn smpai penuh panties or pad… tapi harini masa saya smpai tmpt kerja darah bertukar jadi merah terang… sebab saya kerap berjalan kat tmpt kerja.. then bila balik rumah darah mesti stop, bila siang darah ada.. doc kata mungkin dia nak rest.. doakan saya ya mommy2 6thun saya tunggu untuk anak yang kedua ni 🤧

TOLONG update sis 🥺🥺🥺 kandungan sis okey ke

Kalau period regular biasanya 7w dah nmpak atleast kantung sis. Mcm saya period irregular 2-3 bulan skali period. 8w dah nmpak kantung. Tp spotting/bleeding not normal ye. X buat bloodtest beta hcg ke? Blh tau kalau kandungan luar rahim.

sy priod xtntu sy pn xmpk pape

update: 24 July saya kena admit di emergency ward sebab bleeding non stop. condition saya di kira incomplete misscarriage atas sebab kena virus Influenza A dua minggu lepas. doktor kata kandungn tidak sihat dan tidak membesar dgn baik...

TapFluencer

Hi sis. Sis try repeat scan nanti ye. Maaf saya tak pernah pula alami masa hamil ada spotting keluar kerap berulang kali. Moga ada rezeki sis timang anak dan sihat selalu ya

TapFluencer

Sy pun spotting on off awal2 kehamilan. Scan semua dh nmpak heartbeat 💗 Tp belum rezeki sy jugak missed miscarriage @ 8weeks . Skrg dh 11 weeks baru darah turun sikit2

Adelawaiskandar : Sy pun otw ke emergency sbb dh keluar ketulan darah. Sbb sy missed miscarriage since 8w. Harini 11w baru turun sendiri

Soalan popular

Artikel Berkaitan