βœ•

12 Balas

VIP Member

Klu ragu2 or takut nak tdr telentang so tdr la mengiring asalkn selesa.. N x memudaratkn bdn. Mcm tu jg klu rasa nak mkn nenas.. Klu rasa nak tp takut apa2 jd dgn kndungan better xpyh.. Just sbr tgu smpai bby lahir xlma jg pun.. Hehe.. Sy tdr ikut sy selesa n sy mmg suka mkn nenas sejak preg first, tp elakkn nenas muda, yg dah masak saja.. Smga dprmudahkn

Saya pun x selesa tidur mengiring kiri kanan sekarang usia kandungan hampir 32week.bkn xnak mengiring..saya bila mengiring sakit rusuk kri kanan.so saya tido melentang..niat yg baik2 lh sis..bkn saja2 nk tido melentang..

Bg saya boleh je tido terlentang.sbb bila kat hosp check perut semua kena terlentang.xde plak dia suh mengiring.ikut keselesaan je.nk makan tu makan jela.xyah pk buruk2.kalau sakit tanggung sendiri(kata org tua2)

Yela cikkak2 dua ni.dia tanya boleh ke x.saya bukan bg tips.plus ikut keselesaan diri.saya pun ada je tido terlentang bila dh yg tu selesa.lol

Sepatutnya tak boleh tidur terlentang sis. Baby boleh lepas tau kat dalam!! Blood supply yg pergi ke baby tak cukup nanti. Sbb tu kena tidur mengiring. Cuba google dan tengok sis. Dah 8 bulan. Jaga betul2

kalau risau tkot trtido telentang..cuba tinggikan bantal bhgian kepala..smpai kte rasa selesa bila baring..klau rasa tak selesa kaki boleh bengkokkn skit..

Boleh je tidur terlentang tengok keselesaan,takut effect tulang belakang nanti.. nenas yg masammk dan manis boleh makan taoi jgn terlalu banyak

Sy xblh tdo telentang nnti rasa perut tu menekan.. So trpksa la tdo mengiring kiri or kanan.. Tp sakit badan ya amat😞😞

Samela kite..kiri je bole..knan da kebas

boleh je.. tgk pada keadaan sis.. kdg sis rse baby kedudukan cmne..tgk keselesaan sis.. sy pn tdo terlentang.. tu pling selesa..

Boleh..tapi takut sesat nafas je..tu je bhye ye..klu nk cantik tinggikan kepala dan letak bantal di bawah peha...insyAllah ok

Mcm sy mmg xberani nk mkn nenas walaupun skit.. Xpelah tahan je dlu, nt lepas pantang boleh mkn nenas puas2... 😊😊

Soalan popular

Artikel Berkaitan