12 Balas

Sama mcm saya. Kadang2 tu mula risau & fikir bukan2. Semalam saya klua darah setitik. Risau terus g scan kat klinik. Doktor cakap semua okay. Cuma awal2 ni kena jaga2 jangan lasak sangat. Beza betul dgn pregnant anak first dlu. Yg tu simptom2 morning sickness memang teruk. Yg ni tkde alahan langsung. Sampai asyik fikir betul ke pregnant ni. Sbb jarak anak first dgn yg second ni 7 tahun. Lama tunggu. Bila pregnant yg ni saya berhati2 betul 🥺

saya kan sebenarnya tak berapa nak clear bila orang kata masa pregnant jangan lasak. saya memang jenis lasak. bila buat itu ini suami dengan mak jadi bising 🥹takpa. semoga ada rezeki kita untuk kandungan kali ini, insyaallah 💕

sya pun sis dh makin kurang awal2 pregnant dh la xde muntah2 just pening n mual2 je tu.pun sikit kadang2 jer.skrg dh 7w rasa tu dh makin kurang risau jugak sbb dh bleeding trus g kecemasan doc scan semua baby elok lgi jantung ad kelip2 lgi...cma risau jer sbb xde rasa mcm org pregnant..ye la sblm ni dh 2kli pregnant tp gugur sma jugak xde alahan semua tu yg kali ni pregnant risau sgt sbb xde alahan

gugur yg pertama xde cuci dia trun abis..yg kedua ke cuci dnc xsakit.cma cucuk epidural kt belakang tu sakit ketar2 badan tahan sakit.jantung pun jadi laju.tp kejap jer rasa sakit tu time dia nak cucuk tu dh cucuk tu ok la pastu bius dh jalan time dia cucu xsakit langsung.

normal sis .. sy skang tgh pregnant anak no 2 .. sy morning sickness dah kurang tpi still kurang selera makan .. pening kpala (kpala rsa mcm bpusing) pun dah hilang .. cma breast tenderness klau sntuh rsa agak snsitif breast seolah mcm mengembang .. tpi alahan lain pulak yg datang (gatal gatal kat kpala lutut, betis dan dkat tgan)

Sama 😂 kulit stu bdn jd miang pdhl dh kibas tilam 10 x dah masih gatal

Sy 8w 2d anak 3rd , sama jugak . Breast sakit masa 2nd anak nak nyusu . Tapi kejap je . Time tu pun sy xthu sy preg , sbb check no line . Till now , xde rasa apa apa melainkan pening di waktu tengahari sekejap . Makan pun biasa tapi kuantiti dah kurg . Alhamdulillah , scaning semalam semua baik baik saja .

In shaa Allah , semoga semua nyaa baik baik saja 😊 keep positive ye mum ❤️

sy pun anak 1st & 2nd alahan teruk.. pregnant anak ke 3 alahan kurang ..pastu sy gugur masa 11w.. sekarang pregnant no 4 lagi la hampir tiada alahan ..risau jgk..tp sy redha je la.. kalau ada rezeki ada la..kalau xde..Allah lebih tahu..tp sy Masih berdoa semoga kandungan sy baik2 je..

ya Allah risaunya kalau ada apa-apa untuk pregnancy kalini. sama-sama kita doa ya, InsyaAllah ada rezeki kita. kita merancang, perancangan Allah lebih baik. stay strong ya awak 🥺

normal kot sis, sy 7w dh start alahan teruk, sy risau sgt pstu sy amik ubat tahan muntah, tpi mual2 tu still ade cuma skang alhamdulillah dh boleh mkn, takut baby tk dpt nutrien je biasa lah first baby kan 🥹 tpi alhamdulillah scan baby sihat heartbeart masih ada 🥹

Alhamdulillah baby kita masih selamat kan awak. itulah. saya ni dah masuk 9weeks baru ada rasa loya tapi tak muntah. nak makan tu memang bercinta sampai kena paksa suap mulut baru boleh makan. kalau tak kepala asyik fikir benda-benda meloyakan. stay strong ya, we got this, first time mommies! 🥹❤️‍🩹

Betul saya pun alami benda ni awal ii sy sakit smua bnde sy mmg tkde mual kecuali klu mnum susu,breast pn sakit wktu awal sentuh pn xbole lpstu skrg kurang dah cuma skrg tangkap pinggang and kdg perut kejang tbe tbe time duduk lme ,harini msuk 8 weeks

sama sis. saya diawal mula tahu pregnant takde sgt mual2 ke apa. sekarang nak masuk trimester kedua baru terasa mual² sedikit demi sedikit. sakit pinggang tu rasanya normal mana2 ibu mengandung,sebab sya pun tgh alami sakit pinggang.

rupanya setiap pregnancy journey tu unik ya. mesti akan berlainan. itu yang kadangkala kita jadi macam "eh betul je macam ni, boleh ke jadi macam ni, ni normal ke" kan. insyaallah rezeki kita untuk sambut dan besarkan anak dalam kandungan kali ni ya, aamiin 💕

Awk jgn risau sy pun mcm tu xpe kalu awk rse xyakin test lagi jnji doubline 2 tp my payu dara still sakit dn skit belakang .. lps 2hri tu dia dtg balik morning sickness tu insyallah doa baik2

itulah, insyaallah semuanya baik-baik saja untuk semua mommies. risau sebab anak first, saya takde experience. itu yang asyik fikir je. thank you ye awak 💕

Sama la dgn saya. Kdg je mual pening. Breast dh tak sakit and membesar. Cuma klu sentuh ada la rasa sensitif.

Kan. Saya awal mengandung muntah pun jarang. Cuma selera jelaa kurang. Lain orang lain kot. Hee

Soalan popular

Artikel Berkaitan