βœ•

10 Balas

hai sis..sy mabuk smpai kandungan usia 5bulan..chekin/out hospital..smpai doktor pun dah kenal syπŸ˜…πŸ˜…..high prem & AKI..sepanjang 5bulan sy xboleh makan mahupun minum..kalau makan @ minum mmg akan keluar semula..alhamdulillah..skrg dah ada kurang sikit mabuknya..doktor suspek sy ada tairod..sbb masa di hospital,diorg cek darah untuk tairod,mmg nmpk tinggi..skrg sy kurang mkn benda2 pedas..apapun moga urusan sis dipermudahkan..andaikan sis tak boleh tahan..asyik muntah2 jek,batter sis gi hospital..dengar apa kata doktor..nie sy cerit a berdasarkan pengalaman sy pregnant..sy pun dah 25weeks..

sy trimester 1 xdek alahn cuma sakit blakang , mual , cpat letih tu je . maauk trimester 2 bru start muntah skit pinggang , nak baring jee kalau bolehh . sakut tulang pelvis . smpai xsnggup sbenarnya . tp bile pkir orng lain yg masih mnunggu zuriat , yg nk merasa alahan . jd sy kene juga kuat demi anak . apepuan smoga sis kuat ye . πŸ₯°

Samaaaa. Sy dah weeks ke 11 makin teruk jugak. Makan minum je muntah abis. Badan smpai dah kerinh takda air. Lemah sgt sgt. Nak pergi kerja pn dah takda mood. Taknak minum air kosong, nak mnum air manis je. Hilang slera makan😭😭😭

Saya dah nak masuk 5 bulan 17 weeks still lagi ye makan je muntah + loya. Orang lain semua cakap β€œala masuk second tri dah okay dah tu” tidak ye, saya masih lagi mengamalkan konsep makan dan muntah πŸ₯Ή

sy awal2 taw preg mmg xde langsung alahan.. smpai skrg dh 11w slow2 mula ad alahan.. aduiii seksa btoi bila mkan asyik nk muntah je, bru nk seronok sbb xde alahan huhu

sama mcm saya konon eh nmbr 2 ni x mbok kot skli nye nah bau nsi pn x bleh πŸ˜‚ muntah hbis

saya alhamdulillah. dari tau je preg. sampai sekarang 8bln nk msuk 9bln masih loya + pening + muntah. bila org tanya . jwpn bertabah lah demi anak πŸ˜…πŸ˜‚

Tak pasti pula . 🀣 tahu2 je da hilang . Mungkin sbb saya tak kena teruk sgt kod .

nrml sis..alahn nie akn hilg sdri sma ada cpt or lmbt..smge dpmdhkn

Myself after 4months only feel better

4bulan baru sy takde alahan

Soalan popular