10 Balas

sy air ketuban from 15 tggl 9 pastu 10. sy wssp nurse kk sy. dia ckp normal. bawah 7 kne gelabah sikit. baby blom kencing tu. sy pernah kena tahan wad 2 hari suspect ketuban leaking . so sy dah tknk gi hosp untjk check. tkut kne naik ambulans lgi skli. sy cuma pegi double scan dkt klinik swsta. dorg ckp okay so okaylah. baby gerak pun okeh. doktor dkt hosp swsta pun ckp okay.

bhya sis klo air ketuban makin kurang better trus pergi hosp..kkdg dia leaking tnpa sedar..kwn saya 2x admit air ketuban leaking pastu dia dpt dischrge lagi seminggu dia da bersalin sbb bleeding, uri lekang disebabkn air ketuban kurang dia brslin 35w ..

Tq semua yg share pengalaman & suggestion. Sy 32w dah admit dekat HTA 8 hari sbb doktor test mmg air ketuban leaking sikit2 and ada discaj kat pad. Jadi dia tahan sampai air stop keluar, doakan cepat2 blh keluar ye huhu

Inshaallahh,, siap2 kn beg bersalin kalau boleh discharge nanti

saya pun baru nk kena refer hospital sok sebab doktor ckp hri tu bawah scan air ketuban kurang bila atas byk air ketuban nye..tp ad juga keluar air jernih tp berbau xtau le ad leaking ke x

sy masa 3bulan lebih bleding,g hospital just bg ubat kuatkan rahim.seminggu g KK terkejut air ketuban kurang,bby dpt bertahan sampai 5bulan je.bru kehilangan masa pose thn ini.

Try mnum air kelapa tnpa gula.. hrtu sy scan kt kk air ktuban dr 12 tggal 9.. pstu balik tu trus mnum air kelapa.. esok tu kna scan kt hospital, naik 12 balik..

kalau was2 terus ke hospital dear. bahaya tau if air ketuban makin berkurang. if xde pape doctor bg je kita balik.

Saya pergi hospital terus bila waswas air ketuban leaking. Dr amik sample terus & cek ada leaking ke tak.

Semoga dipermudahkan untuk sis! 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

VIP Member

Cuba minum air tembikai

Soalan popular

Artikel Berkaitan