11 Balas

Pengalaman Sy, not all brands akan keluar result line terang. Ada certain upt I suka sbb line dia terang Kalau cek, tapi lupa apa nama upt tu. Sbb this pregnancy I cek guna multiple brands, semua keluar result lain2 (ada terang ada xterang) and semua cek time sama. Tapi utk sure, I terus guna clearblue digital and further check dekat klinik. For sure, Kalau rasa xnak buat risau, better tunggu missed period la kot baru cek. Tapi kalau jenis xkisah, cek je bila2. And if awak nak monitor line makin terang ke tak, kena guna upt yg sama brand. Sbb mcm yg Sy cakap, ada brand akn kluar line terang, ada yg xterang. So kena tetap kan nk guna brand mana.

Yup, I guna masa week4/5, time tu I spatutnya due period. Sbb CB digital agak mahal, even gi farmasi dorg suggest guna yg strip biasa dulu, Kalau naik positif then try la guna yg digital. And I terus jumpa doktor, doc tanya bila last period apa semua and proceed scan dh nmpak kantung je baru. Which is a good sign sbb kandungan dlm rahim.

Atas sekali tu masa first first check, line samar sangat. Lepas seminggu check semula, line samar tapi agak pekat. Next try clear blue terus naik Pregnant 1-2. Bila buat pengiraan, baby baru 4weeks. Bila pregnancy masuk 8weeks baru pergi check doctor, doctor scan nampak kantung tapi belum nampak baby sbb baby masih kecil. Then sebulan lepastu try lagi sbb suka tengok upt naik 2line 😂 Alhamdulillah minggu depan masuk 2nd trimester.

terima kasih. semoga semuanya berbalik pada sis ❤️

Yaa betul anon ni cakap. Terang atau tak ikut brand. Kena stick to one brand kalau nak tengok kepekatan line by week. Macam saya beli kat shopee punya je sebab mmg jenis tak penyabo nak check. Sebab period jenis on time so sehari sebelum saya nak check terus. Kalau negatif takde la rasa membazir sangat. Bila dah nampak faint line time sehari lewat tu saya terus guna clear blue. Memang jelas terus la guna CB

Saye upt samar sgt mase 3w3d esok nya test clearblue alhamdulillah hrini bru 4w1d last period 9-12/1 https://chat.whatsapp.com/D2YoMYjnX8e1lC1skBLeaW Group ini ditubuhkan bertujuan untuk memberi semangat dan berkongsi cerita tentang baby & journey kehamilan 2022 💟 Copy & share bg ramai yg join group 0 sbb baru buat ☺️

taniah sister...

Upt yg sy beli dlm shopee ada yang samar samar and ada positive ada yang negative last last saya beli clear blue digital. Accurate. Boleh detect 1-2weeks

sis pakai CB hari tu detect preggy bape week?

Saya 3 yang atas upt beli shopee, 2 hari atas tu lagi beberapa hari sebelum period, clear blue lepas dah delay period beberapa hari.

VIP Member

Samar kalau kandungan awal lagi. Kalau period teratur, seminggu lewat test upt dah terang dah. That's me la, lain org lain la

thanks sister for sharing

yes boleh. I check waktu period delay 4 hari. dh terang. walaupun jam 11am.

lewat sehari upt dh line dedua terang,msa ni dh 5 week.

bestnya terang...tahniah sis ♥️ saya ragu² masih samar²

ni sy pnye...last period 15/12/21

last 15.12.21

Soalan popular

Artikel Berkaitan