13 Balas

VIP Member

time sy dlu cmni la..mmg letih. nak masuk makanan apa pun kluar balik. sy dah tak ingat sgt sy buat apa. cuma nya mmg byk rehat, byk mnum air ksong. kalau teringin nk makan apa2 tu. makan je. as long bukan makanan mentah. all the best mommy💕

awal mengandung mmg mcmtu mom. saya pun dh try mcm2 jgn kata mkn ubat. makanan apapun susah nk telan. takde pun teringin mcm org lain smpi 32weeks gitu. after that dh okayy alhmdllh baru lah ada teringin itu ini😊 chill ye mom. #TAPactiveusers

hihi yeke.. alhmdllh kan alahan ni mula2 je 😂

sy pon kena mcm tu,tp kuatkn diri ambil jgk mknn,utk baby.. tp pengambilan mknn kne ambil jgk, skit2,tp acap kali..mkn buah ke.. yogurt ke. da masuk tri ke-2 , mual dah kurg,angin pon dah kurg dlm badan .. kne bnyak sbar..u can do it!!

sy dah nk msuk 19 weeks..cpt je masa brlali

Saya apa pon x boleh msuk.. Even air masak, air ais, air suam pon kluar blik. Dengan kerja lgi dkt harsh environment mmg sgt2 letih.. Kdang2 nngis kt husbnd sbb dah ltih sgt2 x da apa dlm bdan. Kerja muntah ja😭. Bru 7 weeks of pregnancy

sabar ye mom. awal lagi kandungan alahan gitu biasa. saya dlu berapa kali tumbang dah sbb gastrik + migrain . after 32weeks baru ok. before tu mkn ubat pun tak jalan. begitulah kan pengalaman lain org lain rasa . lain anak pun lain ragam . apapun tetap kuat ya mom. insyaAllah semoga semuanya baik2 #TAPactiveusers

sama mcm saya sis.. perut jd xselesa bila nak tdo.pusing kiri x kena.pusing kanan x kena. last2 kena tggikan kepala dr badan.. bru selesa.. saya bru 10weeks..angin byk sgt dlm bdn.. slalu loya tekak dgn p3ning

bru 12 mggu sis..hehe. skrg da krg skit.myb sbb bru2 lgi kan ritu.. skrg alhamdulillah... cuma angin je la byk lg

sy pun mcm ni . tp sy sukar untuk muntah .. mkn lps tu perut jd kembung ,smpai rse mls nk mkn . tk mkn pulak pedih rse ..mlm tk nyenyak tidur ..sbb perut tk selesa ..tidur asyik nk terlentang je rse .

Saya masuk air pun muntah .. huhu bertabah ya mommy2 smua .. semoga kita sama sama kuat utk bby

Kalau tak selera makan nasik try makan buah. Makan roti. Buat sandwich. Tapi roti wholemeal tu tau jangan roti putih. Roti putih banyak gula. Jangan biar perut kosong. All the best Mommy. 💪

Sama mcm sy tengah alami skrg ni. Mcm sy mmg kena mkn kalau tak bdn lembik. Mcm sy akan suruh husband urut blkng bdn. Lega sekejap

sy lbih skit laa..13mggu🤭..klu lmbt skit mkn, mula laa loya n muntah2..sblom lpar tue, daa kne mkn dlu skit..wlaupun bskut..

sy banyak makan kurma, susu kalau boleh minum teruskan, air masak jgn tinggal and banyakkan rehat.

Terimaa kasih ye mommy .

Soalan popular

Artikel Berkaitan