berjalan lama

hi mommy, sy 17 week tengah travelling dgn husbnd. dlm 2 hari ni jalan je berjam², tdi pagi bangun rasa cramp sgt bhagian kaki peha dan perut. mcm lenguh sgt. kndungan 17 weeks mmg xboleh jalan lama² da ke ? skrg dri perut kaki semua rasa x selesa bila gerak. rasa ngilu sgt dekat bhagian bwah perut tu.#pleasehelp #advicepls #firsttimemom

6 Balas
Tulis jawapan

Saya masa 16w seminggu nonstop bjalan . Tapi masatu, sy ikut bjalan banyak stop duduk . Biar suami & mak mentua yang cari barang raya . Sy duduk je tggu smpai drg hbis beli barang . Alhamdulillah , x sakit sangat kaki & pinggang . Awak kena banyak duduk masa kandungan awal2 ni. Jga diri tau wak , smga awak & baby sihat sllu 🥰

Baca lagi
12mo ago

@Asha ya awk, sehari tu xckup tido lpastu esoknya jalan nonstop dgn husbnd, mmg lenguh semua bdan. tp esoknya sy rest lebih, so rasa ok sikit. tq awk, semoga awk & baby pun sihat juga ya 🥰

Rasanya ok je berjalan. Cuma kalau boleh jangan berterusan melebihi 2 jam. Kena duduk rehat2 juga sekejap lepastu baru jalan balik. Sama juga kalau duduk jgn duduk lama2 sgt melebihi 2 jam. Kena jalan juga sikit2. Sbb ibu mengandung mudah kena darah beku. Jalan atau duduk kena selang seli antara 2 jam tu

Baca lagi

saya pun tengah mengalaminya sekarang NIE...maklum lah...nak raya kan....kemas sana sini....jalan sana sini....cramp kat perut tapi alhamdulillah tak ada bleeding apa2 doakan saya ye....takut jugak NIE...18 week 6 hari...

sis saya sarankan avoid perjalanan yg ambik masa panjang. memang cramp n sakit belakang. kalau terjadi duduk Lama Cuba gerakkan sikit supaya x rasa cramp

lama dh tu awk dpt jaln. kalau sy ni tak sempat habis bazar raya pn dh cramp perut, perut keras xselesa nk berjalan.

1y ago

ya , kira lama juga brjalan ni. sbb nk jalan² sblm perut sarat nt lg susah jalan. tp ni 17 week da x larat. risau juga cramp dan lenguh ni, mujur xda bleeding apa². cuma discharge je mcm biasa.

sy bejalan dri jam 12 smpi la ke petang . klau duduk lama dlm flight pun sakit da punggung ..