kulit baby

hi mommy nk tanya sikit kulit anak jafi kering dekat bahagia perut mungkin sbb cuaca sekarang panas boleh suggest any lotion x and produk mama choice okey tak ? #bantujawab #SeriusTanya

7 Balas
Tulis jawapan

Ya, tentu! Untuk kulit bayi yang kering, anda boleh mencuba menggunakan lotion yang mengandungi pelembap seperti aloe vera atau shea butter. Pastikan lotion tersebut sesuai untuk kulit sensitif bayi dan tidak mengandungi bahan-bahan yang boleh menyebabkan reaksi alergi. Selain itu, anda juga boleh memilih produk yang mengandungi minyak zaitun atau minyak kelapa sebagai bahan semulajadi yang baik untuk melembapkan kulit bayi. Saya pernah menggunakan lotion dengan kandungan aloe vera untuk anak saya yang mengalami masalah kulit kering, dan ia berkesan untuk melembapkan kulitnya. Setiap bayi mungkin mempunyai reaksi yang berbeza terhadap produk, jadi pastikan untuk melakukan ujian pada bahagian kecil kulit bayi sebelum menggunakan secara meluas. Semoga cadangan ini membantu dan kulit bayi anda dapat kembali lembut dan sihat. Jaga kesihatan anak anda dengan baik! #SeriusTanya https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

anak sy 3org eczema teruk dari berdarah, berair, berkuping.. alhamdulillah dengan Snowwhite membantu sangat .. yang penting tiada steroid ya mommy .. dia hanya lotion treatment .. tp nk beli hati² sebab ada yg fake .. kalau rasa nk try beli ,boleh dm sy ,sy bg link

Sejak dari lahir saya pakaikan losyen snowhitee. Serasi sangat. Alhamdulillah. Kalau melecet, ruam, gigitan nyamuk & apa2 masalah kulit saya pakaikan. Alhamdulillah sesuai sangat

Sblm ni sy ad pakai mama choi tu tp x brkesn unt bby saya.. Lps tu Saya pakai catephill alhmdllh berksn

Sy pkaikan lotion sebamed. So far sesuai lg2 dgn cuaca skrg elok ngam je.

Saya pakai sebameds. Alhamdulillah okey.

saya pakai bzu bzu serasi