First mom 32 weeks

Hi mommies semua. Nak tanya. Normal ke rasa nervous? Taktau rasa nervous kepe. Dia jadi tak senang duduk tapi tak fikir apa pon. Dah makan pon still tangan mengigil. Lepastu kerja asyik nak mandi sbb badan rasa panas. Padahal dah bukak kipas dgn aircond pon still panas lagi. Lepastu tetiba nangis padahal elok je bercakap dgn suami. Badan jadi penat lesu camtu terus jadi moody. Bila malam tak boleh nak tido. Tak ngantok langsung. Asyik nak termenung je. Lepastu pagi nak breakfasts roti coklat je lepastu nak muntah semua. Asyik dahaga je padahal dah banyak kali minum air. Pening kepala jadi cakap ada je tapi tak sangat. Saya dah 32 week so normal ke ๐Ÿ˜… Ada tips tak nak buat apa? Org kata kalau nervous je makan coklat. Dah makan tapi sekejap je huhu.#firstmom

4 Balas
Tulis jawapan

Same goes me , now 34w selalu rasa nervous sampai tangan gigil2 , maybe sbb fikir pasal baby nk lahir dah lgi2 first mom kan takda pglmn ๐Ÿ˜…. Panas tu mmg jgn ckplah , kadang saya tidur bukak baju sbb cpt berpeluh basah tilam ๐Ÿ˜‚. Biasa saya kalau moody sbb sakit2 badann jer , mlm mmg tk boleh tidur , tunggu lah pkul 2-3 pgi bru boleh lelap padahal pagi tk tidur lngsung ๐Ÿ˜ฎโ€๐Ÿ’จ. Awak klau nervous , cuba try duduk sambil buat senaman utk pregnancy women sambil2 tu pikir lah yg indah2 , dgr lagu ke , jalann2 pun okay sis hirup udara segar ๐Ÿ˜

Baca lagi

Mcm anxiety or panic disorder je tuh. Tp itu berlaku kt sy even sblum pregnant. Kalau awk baru jd masa pregnant ni maybe sbb awk nervous je la kot huhu.. bleh tanya pendapat doc masa checkup nnti

sy mengalami benda yg sama. Insya Allah xde apa.... normal

hormon sis.