20 Balas

sy scn Ms tu 4 mnggu excited sgt sb prgnt..pstu scan smnggu lps tu..smpai lah bpe kli sbuln..tbe ms jntung bby xde😢sedih x trkata..sb kn excited sb suami ke 3..walau ank dh msuk 5 tpi excited lain mcm..smpai Stu Ms scn kntung nmpk GN yolk sac..jnin xde lgi.. repeat 2 mnggu Bru Ada janin.. repeat lgi Dua mmggu jnin dh Ada alhamdulillah dh 7 mnggu heartbeat lak ckp xde..dn sptutnye Ms tu dh 9 mnggu..23hb bleeding prgi hsptl doc ckp jntung bby xde..so tnggu dye jtuh sdnri..now sy tngh bertungku sb NK ksi jtuh..Lau x 10/4 kna msuk wad cuci..so sy Saran kn scn bio lewt xpe..kekal.kn mkn asid folik n jgn buat kje bert..moga kalian smua jga kndungan baik2..doa.kn bby sy selmt kuar sme kntung..sb scn Ms tu 7 mnggu mkna BBY xmmbesr..klau x skrg dh 11 mnggu..sy redha😢

aminn yarabalallamiinn..trima ksih ats doa nye..rsa cm trauma pulak..nk tnggu 10/4 lmbt..so guna cra lain NK ksi jtuh trpksa bertungku gn mnum periuk..hrp cept.lah dye jtuh..aminn

kalau boleh first scan 8w ke atas, as suggested by doc utk elak unnecessary worries. boleh search kat bahagian post, ramai yg scan awal & masih tak nampak apa2. kalau nak scan awal pun boleh je, nanti kalau tak nampak doc akan suruh repeat scan lg 2w seterusnya. skrg teruskan je mkn folic acid. tp kalau ada bleeding spotting atau sakit yg abnormal terus ke klinik

kalau misal kata awal² nie ada keluar spotting or bleeding atau sakit cepat² pergi klinik . kalau sampai 8w takde sakit atau apa² pendarahan lepas 8w awk dah boleh g confirm scan . sbb kalau pergi awal nanti takut belum nampak lg . biasa 8w keatas dah jelas dah . 12w dah boleh bukak buku dkt kk

MasyaAllah terang sangat dah line tu. Awak boleh pergi klinik swasta dulu untuk confirm kan. Lepstu nanti masa 9-12 weeks awak boleh pergi KK pulak untuk buka buku pink. Dulu Ain pun macamtu. Comfirm dekat swasta dulu. Tahniah awak!! Semoga dipermudahkan segala urusan awak and bakal baby . Aamin Ya Mujib 🤍

terima kasih semua atas jawapan yang diberikan. alhamdulillah saya pergi scan tadi sebab ibu mentua dengan suami suruh 😂 tadi scan dah nampak kantung nak pastikan kedudukan baby betul. lagi sebulan saya repeat scan. terima kasih semua berkongsi ilmu 🫶🏻

pigi jk untk psti kn blik sya hari tu 1minggu lewat check mlm positif pgi trus pigi klinik untk check pasti kn btl lepas tu klu positif doktor akn bgi temu jnji 2minggu lepas jmpa dia untk scan

Haritu masa 5 weeks confirm pregnant, then gi check kat klinik. Doc scan tapi x nampak apa2 lagi. Better gi 8 minggu ke atas. Saya scan masa 12 minggu. Nampak baby dah.

sy scan baby 10w sis.. mmg nk lambz scan sbb ramai kata awal sgt x nmpk.. sy xnk fikir bkn2 sbb tu sy scan lambat.. mase 10w tu da nmpk kantung dan rasa heartbeat da

kalau scan week 4-5 x nampak apa sis kalau scan melalui perut, tp ada sesetengah tempat guna tranvaginal scan. boleh dapat dot. Paling elok 2 weeks after 6 /7 week ke atas.

saya dah scan 2 hari lepas sis, nampak kantung dalam rahim. alhamdulillah, scan awal sebab nak rule out ectopic je.

buat masa 9 weeks keatas. sebab saya buat 7 weeks Dr suruh datang lagi 2 minggu. baru nampak baby. skrg nampak kantung

Soalan popular

Artikel Berkaitan