Cucuk Depo bleeding

hi mommies, posting ni khas untuk org yg beragama islam.. ada yg tahu tak? saya dah sebulan bleeding after Depo, everyday mmg ada darah so saya pakai pad dah sebulan ๐Ÿ˜… but soalan saya boleh ke kita solat? mandi wajib? bersama? saya nak search kat socmed google but tak tahu nak type apa ๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ pls help ๐Ÿ˜…#pleasehelp

2 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

boleh je sis. sebab klau dh lebih 15hari, dah kira darah istihadah. boleh solat, boleh bersama. tapi pastikan cuci dulu sebelum solat dan bersama. nasihat saya sis segera g klinik swasta bagitahu yg sis bleeding dah sbulan. nti die akan bg ubat stop darah. sy dah prnah kena mcm sis n lebih dari 1bulan sbb hari2 pikir nti akan bhenti. last2 x benti juga ๐Ÿ˜‚ sy trus g swasta sbb kk xbg jln pnyelesaian..

Baca lagi

Boleh. Lepas 15 hari wajib mandi wajib & solat. Kalau tak solat sebab tak tau, kena qada kan balik solat2 tu. Setiap kali nak solat make sure tukar pad yang bersih dan terus solat. Bersama pun boleh, cuma antara selesa atau tak selesa sebab masih berdarah kan. Kalau nak search, key word dia darah istihadah pastu apa soalan kita. InsyaAllah keluar jawapannya.

Baca lagi