susu formula

hi mommies nk tanye baby sy dr nb smpai la sekrang mmg mnum dutch lady tapi dia jadi batuk berkahak + ade bunyi lendir sebab susu sy try tukar ke s26 tapi dia macam xnak susu apa eh yg same rase mcm dutch baby huaa buntu nk try n error ni ๐Ÿ˜Œ#bantujawab #firstmom

5 Balas
Tulis jawapan

Hai momy , mgkin awak kenaa try n error jugak kalau bab susu ni, mcm saya anak first jugak mula2 mnum dutch baby okay tapi lama2 jadi dngar bunyi berkahak dan asyik luah susu , saya tukar LACTOGEN tak luah susu tapi poo poo kurang elok , tukar similac lactose free mnum okay , poopoo dia jadi blendir + bau mmg padu last sekali tukar frisolac biru biasa , Alhamdulillah dari 2bulan smpai skrang nk masuk 5bulan poopoo okay dah takluah susu ..ni pengalaman saya laa๐Ÿฅฐ

Baca lagi

Maaf tanya, betul ke susu formula penyebab kahak? Sebab saya pernah tanya kat doktor.. katanya kahak tu bukan punca susu formula. Dia kata takde kena mengena dengan susu formula pun melainkan dia ada alergik timbul ruam dsb. Saya keliru sebab kat socmed ramai kata sebab susu fm yg sebab kahak.. mohon pencerahan

Baca lagi

Kene try n error juga sis. Sbb setiap baby rasanya tak sama penerimaan susu tu. Mcm saya mula2 karihome (okey tp mahal) similac lactose free (sembelit), lactogen (berkahak), dutch baby (okey. Tp tibe2 anak tolak) s26 (okey. Tapi mahal) tukar balik dutch baby setakat ni mcm okey.

betoi sis anak sya dlu pon mnm dutchbaby , awal2 berkahak .. lma2 dia start jd batuk berkahak , dh dkt 2 mnggu lebih xlega lg .. sya tkr try anmum , xtaw la serasi ke tdk

baru try 2 brand susu dah buntu? batuk berkahak tu since nb ke? kalau baru batuk, ikhtiar la guna minyak telon, vicks baby, sterimar, magnesium oil.

5d ago

Siyes doh, nyampah mulut org cmni!! Mulut puaka.. jgn expect sume org tahu apa yg kau tahu..aku masuk komen ni pun sbb aku nak jawapan jugak, sbb ank aku pun minum dutch baby, harapan aku pun utk dpat jawapan yg baik.. siapa yg terpaling mak2 tu elok sedar diri, kalau rasa nak buat org yg dlm masalah lagi stress baik tak payah jawab komen.. diam je jaga anak sendiriโ€ฆ ๐Ÿ˜ก๐Ÿฅต๐Ÿคฌ๐Ÿคฏ