25 Balas

VIP Member

sy pas bersalin anak 1st doktor kt hospital suh rancang sendiri sbb nk dptkan yg 1st tu pun ttc 6tahun,umur 33..yg bila pegi kk doktor dan nurse kk suh ambil perancang itu ini,dgr saja..pastu cakap nk bincang dgn suami.. dorg x follow up pun keputusan sy..sy rancang sendiri je la dgn suami..anak 2 tahun start planning nk dptkan adik, ni dh 7 bulan dh..hehe..suka dia nk dpt adik🤭

Alhamdulillah tahniah.. semoga dipermudahkan urusan melahirkan tak lama lg 🥰

saya tak amik perancang cucuk atau pill.. rancang guna condom.. tak kira hari subur ke tak subur ke mmg pakai..sy mmg berjaga2.. alhamdullilah dpt gap 3 years baru pregnant semula bila decide nak baby plak.. semua atas tanggungjwb sendiri dan kerjasama suami.. byk dh kes yg terbabas.. kalau nak rancang sendiri memang kena betul2 jaga dan berdisplin..

sy dah anak 4 org , semua rancang sendiri . 7th,6th, 4th, 3 bulan. semua rancang sendiri, x dak istilah terbabas semua kami yg nak .. lepas yg no 3 tu saja rehat lama sikit sbb time covid. yg lain x jauh sbb kami nak. berjaya ja semua. tapi kena ada kerjasama suami la. sorg ja x boleh tahu2 dh lekat pulak nty walau pon x nak lg.

ramai juga kenalan rapat dan saudara saya yg merancang sendiri dan berjaya

Itu mmg prosedurnya .. mmg diorg akan tnya.. cakap je nk rancang sendiri.. sy pun rancang sendiri.. bby first 2020, skrg bru pregnant balik due 2023.. Nak dgn taknak je.. kena bincang dgn suami.. sama sama main peranan.. kalau sorg je mmg tak jadi apa..

Betul tu. Sy pn rancang sendiri. Ank first lahir thun 2020. Skrg bru pregnant balik. Due thun depan 2023

mcm sy mmg suami x bg amik perancang.alhamdulillah spnjg 12 thun rncang sndri,gap 2 thn yg 1st n 2nd.yg ni mmg sy nk dekat,even czer.nurse xde plk bsing.2nd n 3rd,gap 4thn.3nd & 4th gap 6 thn.suami je perlu main prnan pnting part mrncang sndri.x pnh guna kondom.

lpas bsalin sy x bsama shingga ank 6bln. suami yg x brani.dia plk tkut kite sakit.

Terima kasih ibu2 semua yang sudi berkongsi tips dan pendapat. Tak dapat nak balas satu2 tp byk yang saya boleh belajar dgn perkongsian ibu2 semua. Harap2 ibu yang lain terutama first time mother yang tertanya2 pon boleh mendapat manfaat dari sini 🤍

Rancang sendiri. Anak first n anak second gap 4 tahun. Suami n isteri kena kuat pendirian n control sebaik mungkin semasa bersama. In shaa Allah bdn lg sihat tanpa kesan sampingan perancang klinikal. Kena kuat ye mommies ☺️

Alhamdulillah.. semoga saya pon berjaya mcm puan. Salah satu concern saya utk merancang natural sebab tak nak ada isu susu drop kalau amalkan perancang, byk juga saya baca kes mcm ni. Niat nak fully susu badan kt anak selama yang boleh 😊

sya brsalin anak prtama 2018 ,anak kdua 2022 ..jarak 4 tahun dengan merancang sndri.. tapi yg kedua ni kena paksa dgn doktor dan nurse ambik prancang takut trmengandung..apa boleh buat follow je lah.. tpi ambil pil je

Sy dulu nurse tak pernah tanya. So memang rancang sendiri je. Anak first 2019, anak second baru 4 minggu dalam perut. Alhamdulillah. Doa banyak2 supaya Allah bagi rezeki anak pada waktu sebaiknya

Betul dalam pada kita merancang kita berdoa juga.. inshaa allah

sy 6 org ank rancang sendiri..kesemua ank y ade mmg sy y plan nk..bukan terbabas or terlekat.Ade y gap 2 tahun n 3 tahun..kaedah pancut luar..kondom n elak waktu subur alhamdulillah

sy plg lme Lps bersalin peod dtg bile bb dah 11 bln..plg cpt bb 9 bln.klau cara sy la nk Tau ari subur..perut Kram..keluar lendir putih telo..ghairah sedikit tinggi..kdg sbb peod sy dtg same tarikh setiap bln..klau lari pn seari awl or seari lwt camtu..jd snng sy nk rancang.klau mcm baru Lps bersalin n Kali pertama dtg peod tu..mmg lari sikit tarikh seterusnye sbb bb Mase tu kuat mnyusu n hormon pn naik

Soalan popular

Artikel Berkaitan