6 Balas

Saya pun xboleh makan zincofer…. Saya pergi KK, bgtau nurse saya xleh makan zincofer… saya makan terus muntah ii…. Nurse refer doktor… and doktor tukar ubat 4serangkai… alhamdulillah sngt sesuai dgn sy.. tnpa muntahh

Xpyh makan ubt tu awak. Minta ubat lain. Ubat tu dose sangat tinggi dan membuatkn kita pening dan mual.. saya dulu pun sangat x tahan. Kalau HB rendah beli gulsan delima tu…. Insyaallah naik HB

kalo rasa ada perubahan slps mkn ubt dr kk, cpt² bgtaw kk. nt mereka akn tukar ubt lain. kalo awk xbgtaw nt dorg ingt ubt sesuai dgn awk tp nt akn effect bacaan hb awk pula .

Okayy baikk, sy inform nurse dah dia suruh try lg brapa hari kalau still tak okay tukar ubt pulak

Ya,xsesuai la tu..sy pon mcmtu..dh minum dgn air oren pon 15minit mesti akan muntah balik..mkn apa2 xmuntah,mkn ubat zincofer tu je muntah..pastu sy tukar ubat..ok dah..

Betul sy jarang alahan muntah ni tiba tiba muntah pulak lepas makan ubt tu

ubat tu buat mulut jadi kering..sy mkn mcm awk la sblm tidur..mmg khayal..pening²..lalok wooo..last² sy stop makan 🙄

VIP Member

Awak sama dengan saya. Makan zincofer. Dalam setengah jam tu. Terus muntah. Macam tak boleh masuk langsung ubat tu

Haah. Betul. Saya pun nurse bagi iberet. Baru okay.

Soalan popular

Artikel Berkaitan