13 Balas

Saya nk share apa yg saya lalui yg sama gn anda semua 9 thn lps. Kita kesiankan suami kita tp realitinya kita sendiri tak tahu apa jd gn bdn kita. Saya jenis tak mkn ubat sebarangan/jamu. Nafsu nk bersama suami mmg xde. Solution nya saya terus jumpa doktor o&g fertility saya. Saya cerita semuanya kt doctor o&g fertility saya. Saya buang rasa malu. Dia ckp bersama suami adalah naluri yg akan buat kita gembira, mcm happy pill. Klau dibiar lama bdn akan semakin “suram”. Solution nya doctor amik darah saya hantar ke lab, rupanya level hormon lelaki dlm bdn saya terlampau tinggi dr hormon wanita saya. Setiap manusia ada 2 hormon ni tp kena balance ikut jantina. Doc bg ubat utk saya amik & alhamdulillah bdn saya kembali normal & saya positif mengandung anak ke-2 selepas 2 bln jumpa doctor. Sebelum mengandung, semasa mengandung & selepas beranak, hormon dlm badan wanita berbeza2 (naik & turun) tp kita kena level kan supaya normal/stabil. Sejak dari tu saya nk cuba mengandung anak ke-3 pun saya gi lg jumpa doc utk check hormon, check rahim.

Sis kita sama. Saya takde nafsu terus selepas beranak. Dah stop depo pun sama masih takde nafsu. Miss V saya kering, saya pakai pelincir tapi tu lah saya tak berapa minat pelincir ni sebab dia buat bawah tu rasa panas je. Kalau ada melecet dia jadi pedih. Saya ada bagitahu suami juga saya tak boleh terangsang kalau terus masuk, kena ada foreplay tapi kami selalu kejar masa jadi dia selalu terus masuk je. Anak 7 bulan juga ni. Masih tiada keinginan bersama. Sebab tiap kali bersama saya sakit dan kadang berkejaran nak mandi wajib.

sama sy sis.. tp ank sy dah sethn stgh.. hari weekdays penat keje, weekend nk tggu ank tdo dlu.. ank da tdo kte plak mengantuk.. tp bg jgkla sbb suami pon bkn jenis memaksa..

Ingt sya je yg alami mcm tu..rpnya ramai senasib..sya brsalin ank first czer nafsu ok je sntiasa on..lpas brsalin normal yg no 2 ni..nafsu mmng x da lngsng..x thu laa sbb pnat sngt ke apa..lgi2 tngh on depo ni bdn mmng sakit lesu je mngkin sbb period dh x teratur.. Kdng tu on ngn suami pn sbb nk puaskan dia je..kita ni mmng x rsa apa pun..lgi2 nk on pn mcm terkejar2..ank nk nyusu laa..lgi2 ank kuat ngempeng tngh mlm..mmng barai je bdan

sama gn sy,smpai sy pelik ad terputus urat ap2 ke msa beranak haha sbb beranak normal..terus jd xde nafsu ye,smpai ank sy 2 taun,tp selama tu sy ambik depo,sy salahkan depo bt sy xde nafsu lgsung kot huhu tp xtaw lah klau btul ..kdg sian gn suami,smpai merajuk2 dia..tp tulah,bila sy layankan jugak sy rsa stress rsa nk mrah sbb yg sy nak cuma nk tido tnpa ad org kcau ,mungkin ni lah simptom2 kita lpas beranak kot..hormon tu dh lain

normal ja sis. sy pun rsa cmtu lepas bersalin .ada ambek perancang x? kdg sebab hormon bdn kita tu sama . vagina kering n kita jdi kurang keinginan bersama. nanti lama2 akan ok. tp cuba la ikhtiar jugak apa2..pakai pelincir ke.

sy lepas bersalin cucuk depo. menyusu badan. lebih kurg 2tahun tak dtg bulan. prob same dgn sis. lepas xamik depo, haid teratur,miss v tak kering dan nafsu pun okey. ambil supplemen utk betulkn hormon. in Shaa Allah baik² semuanye

tambahan,berurut pun dpt bantu betulkn bdn yg tak ok

sama la saya ingat saya sorang ja huhhuhu.suami kdg sampai merayu sbb xtahan tp saya asyik cakap tanak je hmm dh xrasa apa sbb takut ada sakit ada taktau la apa nk jadi tp kecian dekat suami

sama dgn saya. kawan saya recommend royal v dsri bonda rozita mak alif syukri tu. nampaknya better sikit. dia naikkan nafsu n bagi miss v basah jgk.

Kalau bf boleh minum ke?

Bagi saya normal kering lagi selepas beberapa bulan bersalin. Saya pun tak ingat bila saya yg menggatal dulu (nak bersama suami) . 😅

sis BF ke? hormon kadang buat mcm ni. normal je sis. amalkan ambil magnesium untuk bantu balance semula hormon badan.

Soalan popular

Artikel Berkaitan