HB Menurun

Hi mommies. Nak tanya haritu first check HB saya 12.9 & tadi cek dkat klinik HB saya drop 10.9. Ada tips x nak naikkan hb? #firstbaby

9 Balas
Tulis jawapan

makan sayur buah pluss daging/kerang/ayam/ikan. makan ikut suku suku separuh tuu.. kalau buah dan sayur je HB susah nak naik lagi2 utk mommy2 yg tgh drop. pastu makan lah delima kismis kurma. InshaAllah pelan pelan ya mommy2 semua πŸ₯°

sy masa buka buku bulan 12 haritu hb 8.8 je haha. Mmg before preggy pun sy ada problem hb low. Last check this week baru naik jd 9.1 sy makan bayam, kerang rebus, jambu batu, daging. takpelah slow2 naikkan hb

Sama macam sayaa.. bukak buku hb 11.8 lepastu drop 10.6 baruni check drop lagi 9.6 🫠 sy makan bayam la, jambu batu, jus delima, buah oren.. tapi camtu jugak 🫠🫠

1y ago

Naik jugak sis mkn bayam semua tu, sy dah try tapi makin turun pulak.

Samalah saya buka buku 12.9 skrg 12 hee tu pun nurse bising turun. Tips dia makan sayur banyak dr nasi lepstu jangan minum air milo, teh n kopi. Sbb boleh turunkan hb.

1y ago

Tak boleh sis 😁

doc ada naikkan dos ubat tak sis? saya dulu sehari sekali je. lepas tu doc up 2x sehari iberet. harap jugak hb naik. next week ambik drh.

ubat klinik mkn pastikan lepas 2jam sebelum mkn atau selepas mkn, bnykkan makan buah jambu delima sayur bayam kerang

VIP Member

Nurse share dgn saya boleh makan delima, kurma, kismis. Atau buat jus. InshAllah membantu utk naikkan HB.

saya amalkan makan buah jambu batu...makan kerang rebus..yg penting ubat kk jgn lupa makan..

makan sayur bayam hari-hari..