9 Balas

Pakai sarung tgn yg dprbuat dari lain lembut @ ambil tuala putih bersih..basahkan sedikit hujung tuala dgn air suam...buka mulut bayi secara lembut & perlahan...kemudian gosok sekitar dlm lidah & mulut bayi anda...semasa mmbrsihkan lidah bayi,brkomunikasi dgnnya sprti BA-CAK..ini brtujuan supaya si kecil itu tidak mnangis ketika anda sedang masukkan jari ke dlm mulut nya..

klau pn xreti guna kain sebb mlut baby kcik n jari kita bsar, pn boleh beli baby oral cleaner. saya bli kt shopee. dia mcm korek telinga, tp hjung dia kain kecik. snang nk msuk mlut baby

guna sapu tgn yg lmbut...celup dlm air suam ckit, spu prlahan2...petua air kncing bgai tu, jgn la buat puan...kcian ank tu diberi air kncing yg kita pggil najis..

umur berapa yg sesuai untuk bersihkan lidah ?

Terima kasih puan puan yg memberi ℹ︎.. alhamdulillah kesan susu dia hilang sndiri sbb anak saya pandai hisap towel lepas mandi..

Hihihi comelnyaa

sis boleh try search nuby teether...die bentuk pisang...sambil baby main2 masuk mulut sambil berus lidah baby gak...

guna kain celup sikit air suam.. saya guna kain lmpin dia ja hehe..

balut kapas kt jari lps dh tuam air suam, sapu slow2 kt lidah bayi

Guna madu sis. Ltk sikit kt jari sis lepas tu tenyeh2 kt lidah baby.

madu tak boleh diberi pada kanak kanak bawah satu tahun, ada risiko nanti, saya lupa apa risikonya tapi puan boleh baca.

Nie sesuai utk cuci dlm mulut bayi..

Soalan popular

Artikel Berkaitan