4 Balas

For me barut x penting 1) Baju seluar (pendek & panjang), socks mittens (beli 5-8set cukup sbb 1bulan ke atas x pkai dh kcuali socks), topi (3-5 cukup, x pkai slalu juga) 2) Pampers (mmg kna byk, especially newborn blh jd guna 1pkt yg 70 pcs tu 1minggu je tahan) 3) handkerchief utk mndi/lap apa2 4) kain bedung (2-3 pn ok, sy start 1m ke atas x bedung dh) 5) bedak & minyak panas (sy guna mnyak kayu putih) 6) kapas utk cuci pusat 7) stroller 8) carseat (actually ikut undang2 klu ada ank kecil wajib guna carseat so mmg satu keperluan tp klu awal2 ni blm mampu beli kemudian pn xpe save2 dlu duit, better beli yg boleh smpai 12tahun blh pkai lama harga lebih kurang je) 9) sabun mandi baby 10) Katil baby x wajib tp klu rsau tmpt tdur baby boleh beli yg tilam portable khas utk baby ada jual dkt shopee murah2 11) wet tissue kena pkai byk juga mcm pampers Bgi sy tu yg asas la kna ada..klu ada bajet lebih blh beli ni 1) Nappy rash cream 2) Pemotong kuku baby 3) sabun basuh baju khas utk baby 4) bathtub baby with support 5) selimut baby 6) breastpump (this for mom bgi sy wajib standby sbb kta x tau keadaan lepas bersalin nti mcm mna, kang kelam kabut mencari) & milk storage/Newborn bottle 7) Nasal aspirator

Utk klu ank selesema, tarik kluar hingus

Ikut lifestyle masing2. Bagi saya barut tak penting - Baju (saya beli semua saiz; NB, 0-3, 0-6, 3-6) - Mittens & Booties - Towel - Handkerchief - Toiletries (shampoo, body wash, body lotion, diaper cream, nail clipper) - Wet tissue - Bathtub - Hanger - Carseat - Detergent - Zipper swaddle / muslin swaddle (3 pcs)

- baju eyelet & lengan pendek (siang), baju lengan pnjg (mlm). - mitten, booties (xyh beli byk2..beli yg mudah matching dgn byk warna) - kain bedung (2 helai, blh ulang2 pkai) - kain napkin - toiletries travel pack (try & error) - Minyak telon - kapas bulat (cuci pusat bby) - stroller, car carrier/carseat

Hai awak. Saya ada tahu 1 ws group utk ibu2 pregnant/ada baby 2023 onwards. Kat dalam group tu ramai mommies tanya/share pengetahun atau pengalaman dorang. Kalau berminat boleh drop no phone 😄

0102207579

Soalan popular

Artikel Berkaitan