Pecah ketuban

Mommies boleh share tak pengalaman pecah ketuban? Macam mana rasa pecah ketuban, ada bunyi pop tak masa pecah tu? Mommies pecah ketuban masa bila? Panic tak masa tu?🀭 Anak first lahir saya kena serah diri awal sbb GDM on ubat. Masa tu doc yg pecahkan ketuban saya ingat saya terkencing ja sbb dah lali balik2 kena korek cek bukaanπŸ˜‚ sekarang menunggu hari anak kedua lahir EDD 28/7. Kot la keluar tanda pecah ketuban bila2 masa sebab mostly bacq mommies share keluar tanda darah ja. Share la pengalaman mommies pecah ketuban pula😁

4 Balas
Tulis jawapan

Tarikh due kita sama..tp sy gdm on dd..admit wad 27hb..Sy pcah ketuban masa ank kedua,bru lps seluk cek jalan..dh siap smua cek jalan, pg tndas nk mandi msa ni di wad..smbil2 berdiri beratur tunggu bilik air kosong,sambil2 tahan kencing tk thn nk terkencing..tetiba rasa air keluar sendiri..masa tu tk pndai lg nk bezakan air ketuban..hahahha ingat dh terkencing dlm kain..rupanya air ketuban pecah..lps mndi beberapa jam lepas tu dtg sakit nk beranak..cek laluan dan kena tlok dr wad ke lr..tk smpat doc nk masuk cek..ank dh kluar..smpat pindah katil je..mudahnya sgt2..Harap2 ank ke 4 ni mudahlah prosesnya..Aaminn

Baca lagi
9mo ago

Apa tips mudah bersalin normal puan?

due sy 29/7,20/7 9 mlm tiba2 ketuban leaking tnpa skt....xtau la nk ke hosp@x sbb xskt...tp pk kn bby prgi la jgk jam 10pm...doc scan ketuban msih ada lg,msih oke...doc bg msa 24 jam sblm kena induce&masukkn antibiotik...12 am warded,jam 1 lebih start skt ckt2...check da 2 cm, last check bukaan jam 3.10 6cm tlak lr 3.20...Alhamdulillah 3.27 brsalin baby 3.91kg...

Baca lagi
9mo ago

smoga Allah prmudhkn urusan sis&bakal2 ibu yg akn brsalin..Aaminn

saya kena masa tidur. mmg ada bunyi, terus non stop keluar. habis tilam & carpet πŸ˜… sbb saya rasa air mengalir tu saya terus bangun dari katil. tu yang basah merata. husb yang paling panic, kelam kabut dia bersihkan semua haha saya terkejut jugak la, terus mandi siap2 pergi hospital.

9mo ago

haah, saya tak rasa sakit pun masa tu. macam biasa je. dah lepas admit ward, tengah malam camtu, baru rasa.

saya mase pecah ketuban ade bunyi pop lepastu banjir macam air terjun 🀣 saya pecah ketuban dlam labour room. Tak lama pecah ketuban baby terus keluar. Alhamdulillah Allah permudahkan.