10 Balas

memang cam tu.. sa pun tbuka juga lama juga la dia na ok dlm 3 bln la dia na bcantum just rajin cuci ja ikut arahan dr.. awal tu stress juga sbab ingat xkn bcantum. tp kna ingat 1 je kulit isi ni dia akn bcntum juga tp takes time tu depends on bdn kita..

dulu sye seminggu lebih dh kering dan tutup..caranya, lps mandi sye keringkan dgn kipas, lps tu sye letak iodine dan keringkan kt kipas..dlm seminggu luka dh tutup..xder pedih..dan benang tercabut

pengalaman saya jahitan terbuka jugak , tapi takdelahh sampai hari ke 40 masih pedih ii macam tu . dalam sebulan macam tu luka saya dah okay . mungkin sis boleh mintak doktor check balik ?

boleh sapu minyak batu ke sis..

saya jahitan terbuka 2 bulan baru betul2 ok , suami yg jaga dressing yg nurse bg buat sendiri dkt rumah dgn sapu cream fucidin smpai elok

alhamdulillah, 3-3 anak luka bersalin 2 minggu dah elok. selain guna ubat kuning, saya ada guna ubat utk wound, makan byk buah² vitamin c .

Saya episiotomy, ambil masa sebulan untuk betul2 sembuh.

saya dulu seminggu++ ok dah cuma kadang2 ngilu2 je.

kalau kena dgn cara penjagaannya 2 minggu dah ok luka tu

rasanya luka awak tu dah tumbuh kulit.. cumanya ia tak kan back to norma macam dulu..tempat jahit tu kulit memang akan nipis sikit dari sebelum ni & sensitive..

Sebulan dah pulih sepenuhnya normally.

selalunya kalau dah 40 hari dah baik dah

40 hari tu dah tumbuh kulit ka still nampak daging ?

Soalan popular

Artikel Berkaitan