8 Balas

saye. lepas gugur tak sampai sebulan lekat balik. mula2 just pergi cek up foloow up dkat hospital glenegles sbb gugur campur ada cyst 6cm. masa pergi tu memang sebelum ni complete miscarriage dah. masa dkat bahagian scan tu dr scan kata rahim tebal stanby untuk piyed. tapi dkat dr yang cek sempat ambil darah beta hcg sebelum scan. dr yg cek tu detect 3w pregnant. jadi dr kata x mustahil pregnant. sbb hari tu dah 00 dah nilai beta hcg masa miscarriage. masa tu x mengharap just buat rilex² ja. makan ja folic asid sampai next cekup masa 8w. sepanjang tu memang x de piyed apa2. masa 8w tu memang betul pregnant. dah nampak heatbeat. tp saya pun x percaya juga buat bodoh jaa sampai 16w cek up. dah besar dah. kikii. alhamdulillah. selamat bersalin. baby pun dah setahun 2bulan sekarang 😄

Haah saya pun nak tanya lepas miscarriage tu lepas darah dah habis keluar ada bersama ke

Sayaa. 😁 10/12/21 dapat tau pregnant masa tu baru 4w. 30/12/21 complete miscarriage (6w plus). Lepas habis darah semua tunggu2 period tak muncul2. Tiber rasa macam tak sedap badan. Badan dedar, mual, tak selera makan. Berat turun. Check pregnancy test 10/2/22 double line terang. Terus gi klinik check dah nampak baby. Dah 6w 😂😂😂

Sis nak tanya lepas hbis darah misscarrige tu ada bersama dengn pasangan tak?

Bestny, sy plak sy baru gugur 21.4 , tp smpai skrg upt sy masih 2 line tp samar sangat, msa pg hospital cek upt negatif tp lepas je plg tu sy cek balik sbb x pcy ngatif,, sbb sy ad cek sehari sblm pg hosptal masih positif cuma x terang, biasanya klw gugur 10minggu tu brp hari upt jd ngatif ya,

memang akan 2 line sis lepas gugur. nak kepastian buat beta hcg. ambil darah dkat hospital. baru boleh tahu nilai hcg kita berapa. kalau gugur dr akan cek dah complete ke belum. biasa dr akan bg cuti 2 minggu/3minggu. bergantung pada keadaan. saya hari tu 10w dapat cuti 3minggu. sbb saya jadi x leh jalan. cek2 saraf dkat peranakan saya bengkak. kena pergi fisio. lepas 4minggu cek balik baru nilai beta hcg jadi not pregnant.

biasa kalau dkat klinik mahal juga campur lambat. sbb tak semua klinik ada lab. kena tunggu lama pula sis. kalau dkat hospital 10mnt ja dapat result. Boleh try emergancy dkat swasta. Stanby dlm 150-200. bg taw baru lepas gugur.

Bulan 6 mgdung gugur, pantang sebulan bulan 8 mgdung gugur jugak, lepas tu jarak 3 bulan alhamdulillah dah 6bulan

saya 21/2/22 gugur 27/3/22 gugur 22/4/22 pregnant balik now 7w

ok awak..tq ye..if betul alhamdulillah❤️ doakan saya ye..awak jage kandungan baik2ye..saya doakan awak n baby sihat😊

saya.... skrg tgh tgu time nk bersalin 39w4d .. 😁

wahh tahniah awak❤️ doakan saya juga ye..jage kandungan awak baik2 ye❤️ saya doakan awak n baby sihat2😊tq ye awak atas info ye

Better tgu period dlu. Baru blh kira hari subur.

Soalan popular

Artikel Berkaitan