28 Balas

Lepas mndi tuam perut n dada... Klu baby boy tuam juga bhgian kemaluan nye.. Pastu bole la sapu minyak telon kt dada, blkg bdn, betis,tapak kaki, perut n ubun2...ini petua mak sy juga.. Klu ank kembung angkat ank selawat 3 kali n junjung perut ank kt atas kepala.. Hihihi

Saye gune minyak telon mula2 bile baby keluar. Ok. But now sy gune essential oil young living - gentle baby...sangat2 berkesan because my baby kentut2 bnyak n kurang meragam kembung perut. Very recommended sis2 semua..

baby sy pun sama..kembung perut..jumpa dr pead dia bagi Colic drops..mmg membantu sgt2..2ml sblm tido..bagi time dia kembung je..klu xde x pyh..ubat ni mmg bertindak cepat..Alhamdulillah baby girl sy makin membesar dgn baik

Ooo. Baikkk

Baby sya pn one mnth juga... Rajin urut perut baby n belangkg betis baby tiap hari... Inshallah xda kembung... Sya pkai minyak kayu putih brand cap ayam... Sgt sesuai utk baby n kanak2...

Bole cbe ni. Tq!

Sama kes mcm saya. Dah try urut mcm2 tpi angin dlm badan anak masih banyak. Baby saya nak masuk 2 bulan. Saya ikhtiar bg ubat ni alhamdulillah banyak kurang and tidur anak pun dah nyenyak.

VIP Member

Sy dari first baby till third , sy hanya guna minyak kembung baby keluaran HPA ... Dia tak berangin dan sgt elok unt baby .. Kembung xkn hadir 😂

VIP Member

Sy guna minyak yuyi shj..sapu dkt perut dgn cara urutan i love u..mgkin boleh gugel teknik urutan tu.sapu dkt betis,tapak kaki sekali..

VIP Member

Semoga dapat membantu sis: https://my.theasianparent.com/perut-bayi-kembung-dan-berbunyi/?utm_source=question&utm_medium=recommended

Setiap kali selepas mandi letak minyak yuye atau minyak Buang angin kat perut, tapak kaki, blkang bany

bawa baby jumpa doc. lepas baby mandi selalulah pkaikan minyak telon atau balm utk elakkan dia kembung perut.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan