4 Balas

anak saya lahir 16/3/24 berat 2.96, discharge hari ke5 20/3/24 sebab kuning, berat turun sikit 2.88. 5 hari kat rumah kuning naik balik, berat turun mendadak tinggal 2.7, 25/3/24 masuk NICU 2 hari duduk bawah lampu, masa discharge berat naik sikit jadi 2.75. silap saya fully breastfeed 5 hari di rumah tu tak perasan baby tak cukup susu, sepatutnya minum 2oz setiap 3 jam tapi maybe baby dapat separuh je sebab susu badan tak dpat nak measure dia minum berapa oz dan baby suka tidur masa menyusu saya ingat dia dah cukup kenyang. so lactation nurse suruh saya bagi susu badan 30-40 minit dan topup 2oz susu formula, setiap 3 jam. lepas 4 hari jumpa Dr semula berat naik jadi 2.85. so sekarang saya masih sulam formula untuk boost berat baby dengan cepat. nanti dah capai target saya akan breastfeed 30 minit untuk rangsangan susu badan dan topup lagi dengan breastmilk yg saya pump bagi dlm botol, untuk pastikan baby dapat susu yg cukup.

sy pun gitu bulan lpas. Baby lahir brt 2.80kg, lpas 4hri warded esok nak kna g kk cek kuning, brt ank turun g 2.60kg. Sy kerap bgi baby mnum susu bdn je utk turunkn kuning, lpas seminggu kuning baby dah turun tpi berat 2.87kg je smpai Dr srh pntau2 berat baby, dari lahir 2.80kg g 2.87kg😅😅 syukur lps bcaan kuning baby turun n baby dah kuat nyusu berat dah makin naik

kalau boleh usaha bagi susu sejam sekali . baby saya haritu lepas kluar dari nicu pon berat drop banyak .. nak taknak kena paksa jugak baby minum susu sejam sekali

byk sgt ke turun sis? berat anak sy pun turun gak lpas discharge nicu, tp xde kena warded ..

ada tp xtggi .. setahu sy klau kuning 300 lebih mmg auto warded

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan