5 Balas

macam saya anak setahun lebih baru reti sedut air yang botol straw . cousin saya ajar anak saya contoh macam air kotak tu kan kita tutup lubang straw atas pakai jari so air dekat bawah tu bagi baby cuba sedut . esoknya anak saya terus pandai minum pakai botol straw yang lembut tu

Tq mommy

Pemilihan botol pun main peranan juga mommy. Anak saya 7 bulan saya ajar guna sippy cup heorshe first stage. Bentuk puting dan botolnya pun selesa, anak saya cepat adapt. Masuk 11 bulan baru saya tukar ke sippy cup yang biasa.

Tq mommy

belikn botol straw yg kecik dlu letak air masak utk permulaan, letak kt tmpt ank selalu nmpk jd bila ada msa sis bole try2 sua ke mulut dia. tunjuk skli demo mcm mne nk sedut, skill ni ank akn pndai sndri bila latih selalu

tak pe sis. jgn putus asa lg. lain ank lain cara n tempoh penerimaan tu. yg penting kene rajin in syaa Allah ade hasil nya

Saya beli richell cup. Anak baru 6m 9d. Dia dah pandai sedut. Kita boleh tekan sikit bahagian atas cup tu bg air tu naik lepas tu dia sedut sendiri.

beli botol yg ade straw tu

Bby sy 8 bulan, sy pakaikan botol avent natural, tpi tukar puting. Beli yg mcm puting tpi jenis penyedut ada straw bhgian dalam, ada jual kt shopee. Berlatih pakai tu dulu..sbb sy pakaikan botol penyedut straw biasa dia x reti lagi

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan