10 Balas

sy hri tue klau ikt apps 7week scan kt klinik 6w2d ..pgalaman sy ank first scan mse 6w1d blum nmpk janin msih kantung...tp second preggy nie scan 6w2d dh nmpk janin skli ade heartbeat ..tkjut jgk sbnrnye mybe xsme kot bbeza setiap kandungan..kdang risau jgk sbb kurg pntang mkn yg second nie...hehe

mgkin setiap kandugan mmg xsme sis..sy ank first 8minggu keatas baru nmpk..yg second nie pla awl skit tp cpt pnat je bdn ..xpe sis insyallah jge kandungan elok2 fkir baik2 ..

Kiraan blh jadi lewat sikit kalau period jenis xtetap.. ada yg lewat smgu..date ikut pengiraan last kita scan…nanti da ada baby..dia ikut size baby utk kompemkn berapa weeks….

oh ok baik2. terima kasih

Dr ada suruh datang balik tak lepas 2 minggu? kalau ada growth, ikut yg Dr scan aje. sebab boleh jadi penempelan tu berlaku lambat. tak tally dengan last period

Haah Dr suruh datang scan balik sblum buka buku pink. Sy ikut dlm apps je, ingatkan dah 7w hehe. terima kasih

Sama mcm sy, ikt apps 6w3d tp bile prgi scan 6w, & nmpk kantung je, janin pon xnmpk lagi, tiber jd overthinking 😩😅, hope next scan nmpk sikecil. Aamiin

jnji Ada yolk sac insyaa allah akn Ada janin nti..doa yg baik n fkir +ve je..sy mnggu lps cmtu Ms tu kndung 5 mmggu..kntung ksong tpi nmpk yolk sac tu pn scn tvs tdi scn alhamdulillah dh nmpk janin n dgr heart beat dye..so now dh 7 mnggu..

same mcm Sye.. 3 minggu lepas dtg scan .doc ckp X nmpk .. cuma nampak dinding rahim menebal..kne ulang scan balik . sbb period sye X teratur..

Ooo sy pun rasa dinding rahim tebal sbb aritu doc cari sbb egg yolk dlm kantung tu xjumpa 😅

sama macam saya, scan baru 6w4d kalau ikut apps 7w1d day. nak kena pegi scan lagi tunggu 8/9 minggu baru nak buat buku

saya pi scan . 6weeks. tpi alhamdulillah dh nmpak baby. tpi kecil sngt lah. Alhamdulillah. skrg dh 9weeks 6days

Kiraan mngkin lewat sis mcm saya sebulan jauh lewat .. kalau ikut dh 10wk dh tapi bila scan bru 7weeks

Tak pernah .. tpi doc kata normal .. sis dh brapa weeks?

Sama lah kita 😂 nampak kantung je tapi doc kata kantung elok bulat . Kena repeat scan lagi 2weeks

VIP Member

Ya kene ikut yang pergi scan, normal je kalau lari lari sikit.

ok baik. terima kasih

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan