9 Balas

Lain mommy lain symptoms. Kalau saya mcm nk demam tu tak perlu tunggu time pregnant. Time tak pregnant pun kalau dah demam tu nak dtg dia dtg juga. Sama juga dgn time pregnant. Jadi nk tau kena check upt. Saya 4x pregnant just check upt je tak pernah percaya suhu2 badan ni sebab selalu je rasa nk demam tp period tetap dtg juga

kalau ikut pengalaman saya anak first, spanjang proses kehamilan sampai la saya dlm proses berpantang, memang rasa panasss je tak kira waktu. habis berpantang baru badan saya rasa normal balik.

simptom saya macam tu lah. rasa sejuk sentiasa awal trimester. nanti dah masuk trimester ke 2-3 dah start rasa panas. sebelum tido wajib mandi

ye sis😅,sya pun mcam tu.kdg² time pns sgt,sya tiba² pula sejuk nyilu²

Lain mom lain apa yang dilalui. Kalau Berterusan maybe boleh pergi klinik untuk cek atau test pregnancy ❤️

ha.a saya pun mcm tu..owg kata proses darah mengalir cepat mase mengandung yelah sbb ad baby kan..

kan sis

x jgak... kdg faktor cuaca pun bley wat kte rse nk dmam.. bkn smate2 simptom khamilan ye..

susah nak agak dri suhu. jwpan mudah cek upt je. senang nampak konfom prgnt or x

Klu nk kepastian buat ujian air kecing (upt) suhu badan xde mengena…

sis test BBT ke? kalau rasa2 badan mcm tu je, tak valid.

takpe sis. BBT tu basal body temperature. boleh google kalau nak faham lebih, tapi basically tu suhu core body kita, means suhu badan kita sebelum terpengaruh dengan persekitaran, aktiviti seharian kita etc

Soalan popular

Artikel Berkaitan