13 Balas

VIP Member

Kalau sy nak pastikan catat/rekod waktu period dan bila waktu subur yang sesuai, saya ada download apps. Ada banyak versi. Pilih je mana-mana yang senang guna. Dalam apps tu kita blh catat tarikh mula dan Last Day period, ada jadual waktu bila kita subur dan patut bersama suami. Alhamdulillah ia banyak membantu saya dan berjaya😊. Insha Allah, saya bakal melahirkan anak ke-5 tahun hadapan dengan penjarakan setiap anak 2-3 tahun. Kita usaha, insya Allah🤭☺️

kalau bidan saya ckp seminggu lepas period tu bd la hari2 🤣 tapi xlarat lah. saya xikot mcm tu. suami pun penat krja. lagipun doctor ckp selang sehari ok dh. untuk proses sperm lagi. so saya bd selang sehari lah. kalau period ok senang nak tahu hari subur. so selang sehari sampai hari subur n selepas hari subur

VIP Member

sya selng 2hri dri trikh hbis period.. klu ttc.. kne ctat.. lpastu.. pada hri ke 14 kne bersama hri ke 15 dn 17.. lpastu bleh jrak 3hri... sye buat cmtu.. alhmdulillh.. sngkut

TapFluencer

Bergantung kepada anda berdua. Anda berdua yang tahu naluri masing-2 dan waktu free. Asalkan bukan waktu period. Kalau ttc boleh tengok waktu subur.

Kene tau jgk bila waktu subur. Tanda2 ada egg white, atau opk peak kdg tiap org xsama. Tp Dr saran selang sehari utk kualiti sperm

ikut sis & suami jer nk buat bila² masa asal x buat masa dtg bulan itu jer 😁

klu yg nk pregnant cpt. doctor O & G ade prnh ckp dkt sya. dalam seminggu 3x bersama dgn pasangan.

saya waktu baru kahwin tu pantang dok berdua dalam bilik 🤣 tambah2 time cuti.. sehari berkali2

Hari2 pun xpa lah xda masalah pun,,tp kalau plan mau anak,,jarak kan dua hari bru bersama

Boleh alternate days lepas period. Sperm lebih berquality.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan