12 Balas

betul la tu ... untuk mudahkan bukaan , bagus juga layan suami di saat2 akhir ..mudahan membahagiakan suami pon boleh jadi asbab senang nak bersalin nanti ☺️ cuma baby nak keluar bila tu , ikut baby juga ... kena kencing dan basuh lepas bersama untuk elakkan jangkitan kuman ... sebab bila kita buatkan bawah ni basah ,bila basah n terdedah kat udara kuman lagi mudah melekat.. macam tu la tak silap ... suami saya pon , saya suruh basuh n kencing haha risau apa2 jadi ... lebih kepada hygiene jeh .. baby tkde masalah .. cuma jangan kasar2 sangat .

baby tak jadi apa2 sebab dia duduk dalam kantung . 👍🏼

Tny Soalan Mcm Nie.Laju Org Jawab Ye Tny pasal Bersama dgn suami.Awal Pregnant atau 2nd Trimester ke. Fuyoo Laju Dpt Jawab jawapan .Kalau Tny Soalan Lain.Semua Diam Jer.Sampai 1 Minggu x Org Akan Jawab..Tny Soalan bukan pasal ape ape pun.Tny pasal Pregnancy Juga.Itu pun Org Byk Pilih kasih Utk Jawab ..Bagus La Org Mcm nie ..Byk Post Sy Tengo.tny pasal sex masa pregnant..kesian suami la. 1 minggu x Bersama la .itu la nie la ..laju dpt Jawab .Tnya Soalan lain . susah sngt org nak dpt Jawab..

Ko tanya soalan apa sis

Entah lah. Saya anak first takda bersama pun hujung trimester sbb time tu dah penat & malas. Berjalan & exercise pun malas. Bersalin awal juga 36w. Officemate saya seminggu 2 3 kali bersama, overdue juga. Ikut atas badan kot

Iye awak. Nama pun salah satu tips. It depends on inidvidual

boleh je awak. selagi awak larat, tak jadi masalah. jangan risau baby duduk dlm air ketuban. selagi air ketuban awak tak pecah xjadi masalah pon utk awak bersama. lagi pon xmasok sampai dlm rahim kita awak

jangan risau okay. inn shaa allah, baby xde pape. cuma awak kena alert dgn tanda2 nk bersalin je. incase dh smpi masa bersalin😊

hmm x sure la.. sbb ble trimester ke 3 memg jarg sgt bsama.. kdg smggu 1x.. tp bsalin awal jgak 37 weeks+.. yg pentg aktif, byk bjln &exercise.. mgkin rezeki cpt bsalin jgak..

seminggu sekali tuu dikira jarang eh? 😆

betul. ada hormon yg dirembeskan buat laluan tu buka. senang la sikit. and bukaan cepat. takda sapa nak tggu bukaan lama while tahan contraction. seksa wo

Dulu awal2 pregnant kerap jugak bersame suami , dah masuk trim kedua 1 minggu sekali ehh masuk trim ketiga dah jdi 3 minggu skli , x larat betul skrg ..

yaka sis??sis tengah mengandung ka sekarang ni??..saya ni terbalik pulak sis..sejak masuk trimester ketiga ni..suami selalu minta nk bersama..sampai kadang setiap hari la suami nak..kadang tu saya terlampau tak larat sangat..saya tolak jugak tapi tolak dngn baik la..mujur suami faham..bukan apa sis..lani perut dh besar sngt dh..sya jdi cepat letih,penat tak larat..

VIP Member

Boleh je awk.. x de masalah.. tpi lpas bersama jgn lupa cuci dan kencing ya…

takkan la lepas habis laki pancut tu terus tido mati. takleh bgn gi basuh langsung. tak logik jugak kadang😂 nak tahu kencing kotor tu kalau kencing rasa pedih, rasa tak habis/lawas. haa pi la klinik. geleng kepala doktor kalau dgr lepas sex terus tido. tak melekit ke kakkk

Nak bersama tu memang boleh dan digalakkan kalau larat. Tapi bab senang bersalin tu still ikut nasib sis. Doa je banyak2

sy Klau lepas bersama trimester ketiga ni mesti jadi keras perut gtu, knpe ek? ada sama MCM sy x

Soalan popular

Artikel Berkaitan