8 Balas

saya pun keguguran tahun lepas... lepas haid pertama saya pregnant semula... Alhamdulillah dah tunggu masa bersalin je ni... doakan saya ya semua.... Alhamdulillah rezeki Pn. diganti yang baru...tapi kena banyakkan rehat, saya 3+1 bulan bedrest sebab bulan ke-4 tu saya dah mula buat kerja rumah tapi keluar darah...terus Dr suruh rehat lagi 1 bulan. Jaga diri puan moga semuanya baik-baik sahaja & selamat hingga ke waktunya... jangan lupa dapatkan ubat kuat rahim di kilik atau hospital swasta...

Sye pregnant bulan 10 msetu bru 4weeks then xda rzeki gugur . Lepas gugur pantang 2minggu ... lepas pantang , bersama dgn suami ... bulan 12 pregnant smula , and alhamdulilah skrg dh 7bulan , due bersalin bulan 8 .... semoga sye dan baby terus kuat dan diberikan kesihatan yg baik dan selamat semuanya 🤲

sy pon due bln 8 jgk. geng bby ogos nii hihihi..sy pnh ggur bln 3. bln 11 dh peknen blik.. Alhamdulilah. sht..

sure ke tu pregnant ya? dh check klinik? biasanya period dulu baru pregnant sis. sbb tu kita kira LMP nk tahu berapa weeks pregnancy. lepas miscariage kalau check lagi upt, mmg akan naik double line. after first period lepas miscariage kalau ada bersama baru possible untuk pregnant.

Boleh je jadi sis. Saya macam sis ni jugak. Tak sempat period dah pregnant semula. Mula2 dapat double line lagi sekali tunjuk kat kawan, dia cakap apa yang sis cakap. Takut sisa2 masih ada. Tapi saya rujuk juga dr. Alhamdulillah memang pregnant ☺️

VIP Member

xpernah. tp biasanya Lepas gugur, memang hormon mudah hamil. kalau boleh, Lepas keguguran Tu elok pantang sebaiknya sebab untuk pulihkan Rahim. gugur Tu bukan je kacau hormon, kacau Rahim jugak. kalau xpantang takut nanti Rahim xkuat & susah hamil semula

Saya sis. Sebiji macam ni. Lepas kering nifas tak sempat period dah pregnant semula ☺️ saya terus refer ke dr o&g yang biasa saya jumpa. Dr terus bekalkan ubat kuat rahim. Makan sampai 14w 😊

Saya keguguran tahun lepas..Seeloknya tunggu 3@plg lama 6 bulan tuk kuatkan rahim blk..Sekarang saya preggy 11 minggu sdh..Bulan 5 thn lepas saya gugur..

Makan folic asid. Pegi klinik swasta, tanya pendapat doktor.

sure ke pregnant?dah cek upt?

Soalan popular

Artikel Berkaitan