βœ•

5 Balas

tips dia kan puan , mula2 tindik tu biarkan subang tuh seminggu dulu kat telinga tapi sentiasa lap dan sapu minyak masak ke .. pastu dah seminggu sis tanggal dan tuam dengan air suam dah siap tuam pakaikan balik .. buat gitu hari2 dia elok dah , sebab saya jenis suka tindik telinga πŸ˜‚ kita yang dewasa ni pun kalau salah step memang sama juga bengkak dan bernanah ..

kalau blh selalu bersihkan lap hari2..tgk n mcm sy sllu letak minyak kat tlinga ank x bg ade jangkitan or bengkak.jgn letak terus subang emas sbb telinge x baik lg..elok biar lama baru blh tukar bg telinge tu btul2 kering.ank sy aritu luka telinge dia sbb silap sy cpt sgt tukar ke subang emas..lps satu hari cabut terus xleh masukkan subang blk..so sy tggu dia besar baru tindik blk

πŸ˜“πŸ˜“ouchh mesti sakit.. hmm.. saya until now tak boleh pakai subang.. emas ke.. silver ke.. mesti akan bnanah.. Mak saya pon heran da besar pon jadi gitu.. Adik dan mak btindik elok jaa.. πŸ˜…Jadi saya da pesan ke diri.. jika direzekikan anak girl saya taknak tindik2.. kesian kalau jadi mcm saya.. kalau besar nanti terpulang la dia nk btindik ke tak..

kan.. huhu.. tknak tindik2..

jgn jd cam sy.nk cntikkn ank smpai subang msuk dlm cuping telinga ank.ade org yg x boleh pkai subang even 916.tlinga ank jd bgkak,last bgkak tu smpai telan separuh subang ank.x psal2 p klinik doc bius dn kluarkn subang dr dlm bgkak tu.lg naya ank sy

allahu.. anak sy okje.. yg uat benanah sbb tbukak tuje .. skg sy biarkan je nk ttup tindik ye ttupla hahha nt beso sikit bru tindik smula

lepas tindik tu sapu kn je dgn minyak kunyit, insyaallah elok xbernanah..sy buat cmtu kt ank

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan