✕

37 Balas

based on my experience... mom should stop any food based on black pepper, ginger & garlic.. ni advise from nurse.. all the above food memang elok utk mom yang berpantang.. tapi utk bby, xelok sebab panas...ada sekali tu, mak bidan urut i..terus kuning baby naik 171.. so i stop ambik those food & stop urut dengan pakai pilis.. utk bby, memang bagi susu ibu & kerapkan susu.. dari 171 terus turun kuning baby.. dlm 14 hari, kuning bby jadi 85 je.. . . for me, takpe la i berkorban sikit makan..janji baby ok..😊😊

Pengalaman sy masa anak pertama & kedua, sy cuba macam2 tapi satu je saya kurang. Kenakan anak pada cahaya matahari. Bukan jemur tapi janji cahaya tu masuk dalam rumah. Anak letak kat tepi tingkap/pintu. Cahaya matahari ni ada bagusnya. Bila serap cahaya matahari tu, anak menyusu kerap dan buang pun kerap. Cepat hilang kuningnya. Anak ketiga, dalam pantang sy duduk di tepi tingkap. Keluar dari bilik yg gelap. Sambil tu mesti menyusu kerap. In shaa Allah kuning akan kurang bila anak lawas membuang.

baby sy 2bulan jaundis.. sy darah o tapi G6PD normal. mmg buntu cari penawar.. tp dlm tempo brpantang sy x mkn yg brempah2 especially yg ada kunyit serai halia. sy mandi kan anak dgn rebusan daun belimbing buluh pagi dan petang, sy jugak minum susu kambing fresh, dan baby fully breasfeed. alhamdulillah turun sdikit2 tp mmg lmbat tul la.. last kuning 96 masa hari ke50

saya dulu guna green grapes utk kurangkan my first baby nye kuning, perahkan buah tu amik airnya satu sudu 3x kali kasi baby. then i struggle carik spirulina elken yg jenis pil tu bagi 4 satu hari. Thanks Allah, 3hari lepastu turun 5 something kuningnya. Dalam tempoh kuning elakkan makan brg rempah dan panas macam halia tu dulu. bykkan breastfeed ya! Goodluck😘

bagi susu badan dgn kerap.semakin dia kerap berak dan buang air kencing lebih cepat kuning dia turun.tp bergantung juga dengan darah ibu.kalau darah ibu jenis O, memang kebarangkalian untuk turun bacaan kuning mmg lambat.tetap bersabar je mommy.family saya majority darah O, mmg take time nk turunkan bacaan kuning. wlupun dah cuba mcm2 kaedah.

boleh jadi sampai sebulan bru sembuh sbb drah o kan mmg lambat sikit nk turun. tp xpe.semoga baby cepat sembuh..don worry kalau lambat k.mmg normal utk ibu daarah o.

Anak sy prolonged jaundice sebulan lebih.. Mcm2 cara dr mandi smp la sy minum sengkuang cina semua x jalan.. Org suggest bagi susu kambing pure tp sy x berani nk bg sbb baby usus dia x kuat lg so sy pon beli susu kambing karihome yg khusus tuk baby tu.. Alhamdulillah dr 190 turun jadi 90 dlm seminggu..

Hi najwa.. Baby sy mmg akan poo poo tiap hari bila minum fm.. Baby boy kuat nyusu jd sy akan bg fm dlu 1 or 2 oz then terus sbg bagi bf..

anak Saya juga jaundice... but dr pengalaman Saya sendiri... the best adalah kerap bg anak susu setiap 1 jam.... jika susu bdn tidak cukup... berila susu formula... it juga Saya buat utk pastikan baby lerap berak Dan kencing... in Sha allah kuning baby akan berkurangan...

Insya Allah amin thanks sis 😊

based on my exprience . my baby girl sebulan jaundice . i ask my husband belikn air mandian herba cina . dkt kedai sensei . mandikn bby every morning n petang . kena konsisten until jaundice baby turun . and i breastfeed . kerapkn bby kencing n berak

sis try minum susu moeder. anak saya dari pukul 10 pagi kuning duduk bawah lampu pukul 6 petang dah takde kuning sampai lah habis pantang. doktor pun pelik 🤣 saya minum moeder tu then breast feed baby sampai dia berak banyak kali.

Sy mnum 2 kali shari sis. Pagi dgn mlm

Yang penting, bg dye susu badan, kalau susu badan xcukup, topup susu fm, bagi dye berak banyak, sbb doktor ckp kuning kua melalui najis dye, and boleh cuba mandi air kucai, ari tu anak sy dr 265 trus jd 162

Okay sis 😊

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan