7 Balas

Apa pun, kena bincang dgn family yg paling penting. Mmg family akan kecewa, akan marah, tapi jarang la family terus buang dr keluarga tk ambil peduli. Kalau saya, saya nasihatkan tinggalkan bf sbb dia terang terang tk ada niat nk berkahwin lg, mmg cuma nk bersedap. Bincang dgn family, taubat atas dosa lama. Dah terlanjur tak boleh nk diundur masa pun. Cuma boleh menyesal atas perbuatan. Semoga dipermudahkan urusan dan dilembutkan hati mak ayah utk terima berita ni.

Sy dulu pun pernah juga tlanjur tp sy mmg asal family broken, nasib dpt kluarga angkat dia jaga sy smpi bersalin. Bila dh bsalin fmily tu jaga ank sy smpai skang dah 13tahun.. Ada baik nya crita dgn kluarga sndiri mna la tahu dia blh terima, utk sy skarang ni tgok ank mbesar dari jauh je.. Ckup tahu dia bhagia mmg lega sgt. Jauh dari sudut hati mmg syg sgt2 kt anak. Nasib xsama sis, ada parent yg blh terima ada yg xblh terima..

Hi adik. Trust me family akan accept ur baby. Memang akan marah and kecewa mula² , ini normal reaction. Tapi once dh bgtau family, believe me adik akan rasa beban tu kurang. My family pun kira mcm family adik jg. And saya pregnant x kawin jg. But bila dh bgtau, surprisingly family ok. Trust me baby ni is a blessing in disguise. 🙏 i will pray for u and baby.

Hubungi jabatan kbajikan tdekat adik utk khidmat nasihat dan kaunseling. jkm ada khidmat perlindungan utk bayi dan ibu mngandung luar nikah. Boleh jg mencari kluarga angkat utk bakal bayi adik. semoga urusan adik dipermudahkan.

sis...lebih baik sis mengadu kat mak sis....jangan dh nak beranak baru nk mengadu..jumpa depan2 dgn mak....biasanya mak akan lebih faham dpda ayah..biasanya lah..Jalan terbaik ialah ckp dgn mak sis 💪💪 kuatkan hati...ye

VIP Member

Boleh join group ni. Rata2 dalam group ni pernah / tengah lalui kes luar nikah. I admin, semua friendly & supportive, pape soalan / luahan boleh luahkan dalam group ni https://chat.whatsapp.com/EywfQgNRgTuLVN4hcCyNVe

semoga dpermudahkan sgala urusan. jgn dibuang gugur kan pulak bby tu ye.. bby tak bersalah. kesian janin. fikir dulu sebelum buat.. tu je nak pesan.

Soalan popular

Artikel Berkaitan