2 Balas

Sy ank pertama sakit dia luar biasa,smpi doktor2 dn nurse mcm semut jak sy nampak hahahaha,blik2 mnta cek tp nurse pulak marah sbb tekan butang setiap stgah jam😂😂tp alhamdulillah bby cepat ja keluar,,besar jugak 3.45kg,dan kena gunting dekat bawah hahaha eww ngilu sy bila ingat balik,,,ank kedua xsakit sgt,,mild contraction sja.awl 3hari beranak,start sakit jm7am lepas buat sarapan utk husband kerja,,pastu blik2 ke toilet nk mmbuang,mula2 tu mmng betul la membuang😂tp yg lepas tu xda keluar apa2,,sakit mcm kita nk membuang tu la rasa dia,,sy boleh thn lagi sakit nya,boleh rilex kira2 minit,,haaa jam11am tu setiap 5mnit sakit,,terus call husband cakap nk beranak sbb tnda2 pun da ada,,keluar darah cmpur lendir,husbnd xsempat blik sbb office jauh kan jammed pulak tu,,nasib baik abg ipar rumah xjauh,dia la yg tlg hntar kehospital,,sy sedia maklum la abg ipar sy ni kalau memandu mmng atas 80 🤣🤣mcm terbang sy rasa pdhal sy dekat belakang rilex lagi adehhh ,,smpi hospital sy trus naik dekat bilik penilaian,smpi sana nurse cek ehh da 10cm😂😂😂nasip baik x beranak dlm kereta,xsempat pasang jarum drip,cepat2 nurse sruh tukar baju semua,then msuk labor room,d sana la sy berperang nk teran ank sy tu😂😂sbb xsakit ssah sy nak teran,,ada la stgah jam meneran,last2 nurse tpg push perut sy,maka keluar la putera kedua sy yg berat 3.15 kg😂.. ank ketiga pulak lain skit cerita dia,,kalau cerita mmng panjang ni 🤣🤣🤣tu jelah dlu,nnt2 sy share🫣🫣

anak pertama saya sehari over due, saya tak serah diri sbb tak tahu, saya byk berjalan smbl mkn tergerak hati scan check posisi baby ,, terus doc beri letter emergency mlm ni juga, blk rumah gentar tak rasa sakit , tp serah diri dpt tahu bukaan 4cm. Terus masuk labour room utk normal delivery alhamdulillah went thru, mmg sakit contraction bermula lepas doc pecahkan air ketuban dan mskkan drip tahan sakit ,, bukaan bermula..pengalaman jahitan sesudahnye..duk sehari di hosp pastu discharge. Anak kedua ni saya rasa gentar selepas gap 7 tahun nie..dan symptom tak sama, ada false contraction dan sakit pelvic bermula dari 30 week jd dinasihati doc jgn squat dan jgn rajin berjalan sbb kekuatan pelvic tak spt anak pertama dah...jd kini tak bersenam rasa btr kit kat pelvic..sdg menantikkan masa tkt terasa pengalaman kedua nanti.. sbb dah pernah rasa utk anak pertama kan. Tawakal aje mudah mudahan allah permudahkan, berdoa aje.

Soalan popular

Artikel Berkaitan